Pomysły na piknik

Smakołyki pod błękitnym niebem: piknik cieszy się latem wielką popularnością. Dzięki naszym pomysłom na piknik można delektować się letnimi przysmakami na świeżym powietrzu.

Idealne wyposażenie piknikowe: grunt do dobre przygotowanie

Już w XVII wieku wśród francuskiej arystokracji niezwykle popularne były wyszukane drobne potrawy spożywane na łonie natury. Zwano je pique-nique, co oznacza „skubnąć coś drobnego”. Kosz piknikowy najlepiej skomponować wiosną i trzymać go pod ręką. Dzięki temu będzie można wybrać się na spontaniczny piknik. Idealne wyposażenie piknikowe powinno zawierać następujące pozycje:

  • Obrus piknikowy: idealny obrus piknikowy nie tylko kolorystycznie pasuje do naczyń, lecz jest również z jednej strony nieprzemakalny i ma lekkie właściwości izolacyjne. Izoluje od chłodu ziemi.
  • Kosz piknikowy: kosz piknikowy powinien być wygodny w transporcie i dostatecznie pojemny, aby pomieścić wyposażenie na piknik.
  • Naczynia piknikowe: plastikowe naczynia może i są trochę lżejsze, lecz mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Bardziej ekologiczne i stylowe są naczynia porcelanowe. Na przykład miski To Go Villeroy & Boch uświetnią piknik zdrowymi potrawami o niezmienionym smaku.

  • Sztućce piknikowe: na pikniku nie może zabraknąć noży, widelców, łyżek i dużego noża do krojenia chleba. Najlepiej wybrać wzór pasujący do naczyń.
  • Taca: duży porcelanowy półmisek jest niezwykle uniwersalny i można na nim podać owoce lub przekąski.
  • Naczynia do napojów: kubki To Go można wykorzystać nie tylko do napojów, lecz również do słodkich dań. Do deseru optymalnie nadaje się kubek To Go w małym rozmiarze. Do napojów polecamy duże kubki To Go. Sprawdzą się na każdym pikniku.

  • Deska do kojenia: drewniana deska przyda się do krojenia bagietki lub chleba.
  • Termos: ważnym elementem wyposażenia jest termos do gorących lub zimnychnapojów.
  • Miski: do sałatek i deserów idealnie sprawdzi się duża, zamykana porcelanowa miska To Go Villeroy & Boch. Nie powinno również zabraknąć małych miseczek do dipów i sosów.
  • Serwetki: warto pamiętać o serwetkach – najlepiej w ładne wiosenne wzory lub z deseniem pasującym do naczyń.

W zależności od potrzeb można również zabrać pieprzniczkę i solniczkę, otwieracz do butelek, mleczko do opalania i spray na komary. Należy również zapakować dostateczną liczbę worków na śmieci, żeby po sobie posprzątać.

Tischsets bieżnik
Tischsets bieżnik
Tischsets bieżnik
Tischsets podkładki stołowe
Tischsets podkładki stołowe
Tischsets podkładki stołowe

Pomysły na piknik: przekąski dla dorosłych i dzieci