Zrównoważony styl życia

10 porad, jak dbać o środowisko

Jak żyć w sposób zrównoważony? W jaki sposób możemy sprawić, żeby również nasze wnuki i prawnuki miały w przyszłości zapewnione godne warunki życia na planecie Ziemia? Na te pytania istnieje oczywiście więcej niż jedna prawidłowa odpowiedź. Gdyż każdy człowiek może codziennie coś uczynić, żeby ochronić i zachować ekosystem, jakim jest Ziemia, a wraz z nim środowisko życia nas ludzi. Dziś i w przyszłości liczy się zrównoważone podejście w codziennym postępowaniu – należy krytycznie przyjrzeć się indywidualnej konsumpcji i ją ograniczyć. Można to zrobić, na przykład redukując niepotrzebne opakowania, świadomie wybierając surowce i materiały, ograniczając spożycie mięsa oraz ekologicznie postępując na co dzień.

Niniejszy artykuł zawiera 10 wskazówek, jak żyć w sposób zrównoważony i każdego dnia wnosić swój mały wkład w ochronę środowiska.

Dzięki produktom z serii To Go marki Villeroy & Boch można łatwo zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych. 

Co można zrobić, aby chronić środowisko

W wiadomościach już prawie codziennie można usłyszeć nowe przerażające informacje o następstwach zmian klimatu: Pożarach buszu i lasów, które wymykają się spod kontroli. Gatunkach wymierających w odstępach liczonych w minutach, ponieważ zagrożone są ich siedliska. Gwałtownych zjawiskach pogodowych, które czasami w ciągu kilku sekund pozbawiają ludzi wszelkich środków do życia. Wszystko to dzieje się w tej chwili – i nie tylko gdzieś daleko, lecz również w Europie i w Niemczech. Nie wszystkie następstwa zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska i nadmiernej eksploatacji przyrody odczuwamy bezpośrednio. Lecz i tak nas one dotyczą, chociaż często pośrednio.

Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie: Co możemy zrobić, żeby chronić środowisko? Odpowiedź jest często prostsza, niż można by się spodziewać: to wiele drobnych rzeczy, które w sumie mogą wywołać duży efekt. Dlatego ochrona środowiska i zrównoważony sposób życia dotyczy naprawdę wszystkich.

Ekologiczna alternatywa dla plastikowych słomek – szklane słomki Artesano Hot & Cold Beverages marki Villeroy & Boch. ​​​​​​​

Jak żyć w sposób zrównoważony:
To Go miseczka
To Go miseczka
To Go miseczka
it's my match miseczka do musli
it's my match miseczka do musli
it's my match miseczka do musli
Clever Cooking naczynie do zapiekania
Clever Cooking naczynie do zapiekania
Clever Cooking naczynie do zapiekania
To Go miseczka
To Go miseczka
To Go miseczka