Lato to czas koktajli

Zlew ceramiczny jako prawdziwa pomoc.

Lato to czas koktajli

Kiedy temperatura na zewnątrz rośnie powyżej 30°C i każda czynność wyciska z człowieka siódme poty, ciało potrzebuje płynów i orzeźwienia. W pierwszej kolejności zawsze sięgamy po wodę. Jednak ten, kto chce więcej, powinien sięgać po bogate w witaminy i najlepiej świeżo wyciskane soki w połączeniu ze świeżymi ziołami i przyprawami. W ten sposób ciało odzyskuje utracone witaminy i zostaje orzeźwione.

Mojito

W gorące letnie wieczory nie musisz koniecznie wychodzić do baru, aby rozkoszować się koktajlami z przyjaciółmi, ponieważ od zaraz możesz przygotowywać pyszne napoje samodzielnie w domu. Wystarczy odrobina miejsca przy zlewie, przyjaciele i dobry nastrój!
Do tego celu najlepiej nadaje się zlew ceramiczny, ponieważ przy nim wszelkie czynności wykonasz w mgnieniu oka. Opłucz szklanki do drinków zimną wodą - dzięki temu lekko się schłodzą - i ustaw je na płycie ociekowej zlewu. W czasie, gdy będą schły, możesz napełnić komorę zlewu kostkami lodu i w ten sposób chłodzić swoje napoje i świeże składniki. Potem to już tylko kwestia fantazji.
Zlewy ceramiczne są odporne na uderzenia i zarysowania, wytrzymałe na gorąco i zimno, nie wchłaniają zapachów i nie wydzielają żadnych zapachów. Składniki takie, jak plasterki cytryny lub limonki, można nawet kroić na dużej płycie ociekowej, można na niej dzielić na ćwiartki truskawki na przepyszne Daiquiri lub obierać ze skórki plasterki ananasa.

Zostań mistrzem koktajli i zadbaj o odprężający koniec dnia. Dozwolone jest wszystko, co dobrze smakuje i się podoba.
Znamienity duet z FlairAffair, Lukas Mocha i Thomas Fanroth, międzynarodowi, nagradzani mistrzowie koktajli, przygotowali dla Ciebie następujące propozycje pysznych koktajli na lato:

Daiquiri z bazylią i truskawkami

4 cl 3-letniej Havana Club
3 cl świeżego soku z cytryny
2 cl soku Monin Lime Juice
3 cl puree owocowego Monin z truskawek
2 cl syropu bazyliowego Monin

Wrzucić wszystkie składniki razem z pokruszonym lodem do miksera i miksować aż do uzyskania pożądanej konsystencji.
Następnie przelać do szklanki koktajlowej i ozdobić truskawką oraz świeżą bazylią.

Virgin Raspberry Mojito

4 ósemki limonki
Ok. 10 listków świeżej mięty
1 łyżka stołowa brązowego cukru z trzciny cukrowej
3 cl Monin Lime Juice
2 cl puree owocowego Monin z malin
Woda mineralna

Włożyć limonki z cukrem i miętą do szklanki koktajlowej i dociskać przez ok. 5 sekund przy użyciu moździerza.
Następnie wypełnić szklankę w 3/4 pokruszonym lodem, dodać Lime Juice i puree z malin. Uzupełnić wodą mineralną, ozdobić gałązką mięty.