Styl: kuchnia otwarta i salon z aneksem kuchennym

Kuchnia otwarta na salon jest i zawsze będzie centrum codziennego życia każdej rodziny. W przeszłości również przytulna i ciepła kuchnia była miejscem gotowania, spożywania posiłków, prowadzenia rozmów i pracy przy kuchennym stole. I to właśnie przy stole w kuchni bardzo często były podejmowane ważne dla rodziny decyzje. Jednak także dzisiaj otwarta kuchnia jest miejscem spotkań w każdym domu. Panuje w niej swobodna atmosfera, wnętrze prezentuje się znakomicie, a dzięki dużej przestrzeni doskonale czują się w niej pasjonaci gotowania. Wyspa kuchenna sprawia, że gotowanie staje się niezwykłym przeżyciem, co przekłada się także na lepszą jakość życia.

Kuchnia jako przestrzeń do życia

Mówi się, że najlepsze imprezy zawsze odbywają się w kuchni. Wyspa kuchenna wyjątkowo sprzyja rozmowom, ponieważ oferuje miejsce dla wielu osób, a umieszczone przy niej stołki barowe zachęcają do relaksu i wspólnych dyskusji. Bez względu na to, czy jest to kuchnia w mieszkaniu studentów, w domu rodzinnym, czy też miejsce do imprezowania w mieszkaniach singli – to właśnie tutaj powstają wspólne, niezapomniane wspomnienia.

Koncepcja kuchni otwartej ma wiele zalet również w życiu codziennym: otwarta kuchnia pozwala rodzicom nadzorować dzieci podczas gotowania. Dodatkowo dzięki płynnemu przejściu powiększa się przestrzeń mieszkalna, życie rodzinne staje się bardziej ożywione i zapewniona jest lepsza komunikacja między członkami rodziny. W ten sposób kuchnia staje się miejscem spotkań – przestronnym, indywidualnie urządzonym i o wyrazistym charakterze.

Wspólne gotowanie

Dla osób, które lubią razem gotować, wspaniałym rozwiązaniem będzie wyspa kuchenna w stylu country. Wyspa jest dostępna ze wszystkich stron i dlatego cała jej powierzchnia może być optymalnie wykorzystana do krojenia, mieszania i dekorowania potraw. Gotowanie przy zaangażowaniu większej liczby osób nie tylko przebiega szybciej, ale jest także ekscytującym doświadczeniem.

Bateria kuchenna Steel Shower marki Villeroy & Boch
Zlewozmywak kuchenny Subway Style marki Villeroy & Boch
Wspólne posiłki

Osobom, które lubią gotować dla innych, otwarta kuchnia z wyspą kuchenną umożliwia kontynuowanie rozmowy z gośćmi siedzącymi przy stole nawet podczas przygotowywania kolejnego dania. Wyposażenie kuchni w stołki barowe daje możliwość swobodnego spożywania posiłków bezpośrednio przy wyspie kuchennej. Zlewozmywaki kuchenne z kolekcji Subway Style lub Siluet firmy Villeroy & Boch mogą zostać zamontowane na równi z powierzchnią blatu, zapewniając otwarty i uporządkowany wygląd kuchni. Można również zdecydować się na zlewozmywaki podblatowe z kolekcji Subway lub Cisterna, które harmonijnie zintegrują się z nowoczesnym wystrojem kuchni.

Kolekcje pasujące do kuchni otwartej

Kolekcje

Subway Style – zachwyca różnorodnością

Odkryj Subway Style

Kolekcje

Subway Style Shower – zachwyca różnorodnością

Odkryj teraz

Kolekcje

Siluet – piękno subtelnych kształtów

Przejdź do Siluet

Kolekcje

Umbrella Flex – forma najczystszej elegancji

Przejdź do Umbrella Flex