Styl: kuchnia rustykalna

Cudownie jest wziąć głęboki oddech, zbliżyć się do natury i oddychać świeżym powietrzem podczas długich spacerów...
Życie na wsi jest dla wielu osób marzeniem, które jednak bardzo często jest realizowane wyłącznie w czasie urlopu. Nasze społeczeństwo od wielu dziesięcioleci coraz bardziej koncentruje się na życiu w miastach. Pomimo tego, że praca, szkoły dzieci, czy też dobra infrastruktura zatrzymują nas w mieście, nie trzeba rezygnować z uroków życia na wsi: kuchnia w stylu rustykalnym wprowadza do domu relaksującą wiejską atmosferę i tworzy centralny punkt, który będzie zachęcał do miłego spędzania czasu. Firma Villeroy & Boch oferuje wiele modeli zlewozmywaków oraz akcesoriów, które dodają kuchni przytulności. 

Styl rustykalny jest bardzo popularny zarówno wśród osób młodych, jak i starszych oraz w wielu różnych krajach! 

Na północy mówi się „hygge”:

kuchnie rustykalne w stylu skandynawskim charakteryzują się jasnymi kolorami oraz zastosowaniem dużej ilości drewna, dzięki czemu pomieszczenie nabiera niezmiernie ciepłego i przytulnego charakteru – czyli staje się ono „hyggelig”, jak mawia się w Danii i Norwegii. 

Proste i funkcjonalne, lecz zarazem przyjazne kuchnie zazwyczaj stanowią w Skandynawii centrum życia rodzinnego.
Do stworzenia przytulnej atmosfery w kuchni w stylu skandynawskim przyczyniają się nie tylko duży stół i narożna ławka, która wygodnie pomieści wszystkich członków rodziny, lecz również ponadczasowy w stylu, obszerny zlewozmywak, będący idealnym dopełnieniem stylu skandynawskiego.

Śródziemnomorska aura

Pachnące pola lawendy w południowej Francji oraz ciepłe słońce Toskanii były inspiracją dla designu kuchni w stylu rustykalnym z regionu śródziemnomorskiego. Kluczowym elementem są jasne zlewozmywaki oraz ciepłe, naturalne odcienie Crema, Ivory lub odcienie piaskowe, jak w kolekcji Architectura. Dwukomorowy zlewozmywak modułowy zapewnia dużo miejsca do mycia warzyw i owoców. Zlew z łatwością pomieści również duże wazony, w których można układać bujne kompozycje.

Chcąc wprowadzić do swojej kuchni wakacyjną atmosferę, warto wybrać aranżację w stylu śródziemnomorskim. Idealnym uzupełnieniem takiego wystroju są ozdobne mozaiki. Kolorowe gliniane doniczki ze świeżą bazylią, rozmarynem lub tymiankiem będą odpowiednim i stylowym dodatkiem.

Po angielsku:

w angielskim stylu cottage ważna jest przytulna atmosfera! Kuchnia rustykalna w stylu cottage zachęca do relaksu przy herbacie w deszczową pogodę. Z racji tego, że cottages – czyli po polsku: „chatki” – mają raczej niewielkie rozmiary, angielski styl rustykalny koncentruje się na odpowiednim wykorzystaniu przestrzeni i zapewnieniu optymalnej powierzchni roboczej i miejsca do przechowywania.

Zlewozmywak kuchenny Solo Eck marki Villeroy & Boch jest dobrym wyborem w przypadku mniejszych, ale urokliwych kuchni. W stylu tym dominują jasne i kremowe barwy, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Kolekcje pasujące do kuchni w stylu rustykalnym

Kolekcje

Zlewozmywak modułowy dwukomorowy – ponadczasowa, nowoczesna indywidualność

Przejdź do zlewu modułowego

Kolekcje

Avia 2.0 – świadomy akcent w aranżacji

Odkryj teraz

Kolekcje

Architectura – klasyczne wzornictwo we współczesnej interpretacji 

Przejdź do Architectura

Kolekcje

Steel Expert 2.0 – bateria dla kuchennego profesjonalisty

Dowiedz się więcej