Bidety wiszące Villeroy & Boch

Klasyczna elegancja w Twojej łazience.

Bidet Memento od Villeroy & Boch

Montaż bidetów podwieszanych jest dobrą alternatywą dla klasycznego bidetu stojącego. Montaż naścienny jest łatwy do wykonania dzięki zastosowaniu nowoczesnej instalacji podtynkowej i oferuje klika zalet: Wysokość siedzenia na bidecie można dowolnie wybierać dzięki możliwości zmiany miejsca mocowania. Czyszczenie podłogi w łazience jest łatwiejsze, ponieważ bidety podwieszane nie mają nóżki. Wiszące nad podłogą instalacje wyglądają elegancko i lekko, sprawiają, że łazienka wydaje się być większa i szersza oraz doskonale podkreślają charakter płytek.

Bidet podwieszany od Villeroy & Boch pozwala na połączenie stylowej estetyki z perfekcyjną higieną. Odkryj nasze ekskluzywne linie produktów i zaaranżuj wysokiej jakości bidet odpowiednio do swoich życzeń i wymagań. Zainspiruj się klasycznymi i nowoczesnymi kształtami, doskonałym wzornictwem i licznymi wariantami bidetów, dopasowanymi do każdego stylu łazienki.


Wysokiej jakości bidety, podwieszane i z uszlachetnieniem powierzchni CeramicPlus

Innowacyjne uszlachetnienie CeramicPlus marki Villeroy & Boch kojarzy się z luksusowo gładką, trwałą i łatwą w pielęgnacji ceramiką sanitarną z efektem lotosu. Ciecze bez problemu spływają z uszlachetnionej powierzchni ceramicznej, pozostawiając wyłącznie połysk i świeżość. Do higienicznego czyszczenia i pielęgnacji bidetu potrzebna jest jedynie miękka ściereczka, np. z mikrofazy, i od czasu do czasu łagodny środek czyszczący. Szorowanie lub uciążliwe sprzątanie z użyciem środków chemicznych należą do przeszłości. To pozwala zaoszczędzić czas i pracę – i jest nie tylko zdrowsze, lecz również chroni środowisko naturalne oraz portfel.

Bidet podwieszany od Villeroy & Boch

Wszystkie bidety marki Villeroy & Boch charakteryzują się użyciem wysokiej jakości materiałów, doskonałym wykonaniem i długowieczną jakością, która pozwoli na cieszenie się bidetem przez wiele lat. Wybierz toaletę, bidet, umywalkę i prysznic/wannę z tej samej kolekcji dla uzyskania harmonijnego efektu lub połącz różne linie produktów, aby stworzyć swoją indywidualnie urządzoną i wymarzoną łazienkę.

Więcej o CeramicPlus


Bidety podwieszane – montaż i podłączenie

Przy montażu bidetów podwieszanych przewody i instalacje można ukryć w ścianie. Także przyłącza bidetu zabezpiecza się estetycznymi i łatwymi w pielęgnacji osłonami. Z tego względu bidety naścienne należą obecnie do najchętniej wybieranych modeli bidetów.

Bidet Finion od Villeroy & Boch

Bidety są montowane w zasadzie tak samo jak umywalki. Jedyną różnicą jest niższa pozycja. I naturalnie bidet musi być zamocowany do ściany w taki sposób, aby również większe i cięższe osoby mogły z niego bezpiecznie korzystać i w miarę możliwości swobodnie poruszać podczas czynności związanych z podmywaniem. Niezbędną stabilność i bezpieczeństwo montażu na ścianie gwarantuje pasujący zestaw mocujący. Poza tym do każdego naszego modelu dołączona jest ilustrowanainstrukcja montażu bidetu ułatwiająca prawidłowe przeprowadzenie prac montażowych.

Zestaw odpływowy bidetu podłącza się do syfonu i poprzez niego do systemu odpływowego domu. Do podłączenia się do zimnej i ciepłej wody potrzebne są dwa zawory kątowe. Przykręca się je do przyłączy w ścianie i łączy dwoma przewodami z armaturami bidetu. Standardowa wysokość siedzenia w przypadku bidetu wynosi 40 cm, ale przy bidetach podwieszanych można ją dopasować odpowiednio do swoich preferencji. Klasyczny bidet nie ma pokrywy, ale w naszej ofercie dostępne są również bidety z pokrywami lub pasujące pokrywy do montażu we własnym zakresie.

Bidet podwieszany od Villeroy & Boch

Stabilność mocowania ściennego musi być w stanie sprostać najwyższym wymaganiom, bowiem bidety są z reguły bardziej obciążane od umywalek. Aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo, przy montażu podwieszanego bidetu należy użyć pasującego zestawu mocującego Villeroy & Boch. Mocując bidet kotwami do pełnej ściany, np. bezpośrednio w murze, wymaganą nośność uzyskuje się poprzez zastosowanie bardzo długich śrub (śruby dwugwintowe) oraz specjalnych kołków rozporowych dokładnie pasujących do materiału, z jakiego wykonana jest ściana. W przypadku braku doświadczenia prace związane z montażem bidetu i podłączeniem do instalacji wodnej najlepiej zlecić odpowiednio wykwalifikowanym specjalistom.


Montaż bidetów wiszących na module podtynkowym

Bidet podwieszany od Villeroy & Boch

Odpowiednie moduły podtynkowe umożliwiają dowolne zamocowanie wyposażenia sanitarnego w łazience. W większości przypadków miska klozetowa i bidet powinny stać blisko siebie, aby w ten sposób umożliwić szybkie i bezproblemowe przejście z toalety na bidet. Nowoczesne instalacje podtynkowe ułatwiają pracę, ponieważ składają się one ze znormalizowanych części. Ważne elementy instalacyjne, jak przepusty odpływowe, punkty kotwienia i mocowania, są już założone i połączone ze stabilną konstrukcją ramy z metalu w sposób uniemożliwiający złamanie i wyrwanie. Dzięki znormalizowanym wymiarom podczas montażu nie ma żadnych problemów z dopasowaniem, niezależnie od tego, czy montaż modułów podtynkowych jest przeprowadzany w zupełnie nowej łazience czy też na starej ścianie.


Bidet – praktyczne uzupełnienie każdej łazienki

Bidet Antheus od Villeroy & Boch

Tradycyjnie bidetów używa się do zdrowego i łagodnego przemywania stref intymnych po skorzystaniu z toalety, ale można je również stosować do mycia stóp oraz do brania siedzących kąpieli. Korzystanie z bidetów jest w Niemczech o wiele mniej rozpowszechnione niż w wielu innych krajach europejskich. Na przykład we Włoszech ponad dziewięćdziesiąt procent wszystkich łazienek wyposażonych jest w bidety, natomiast w Niemczech – jedynie trzy procent. Szkoda, ponieważ do codziennej pielęgnacji stref intymnych nie ma nic lepszego i bezpieczniejszego niż czysta woda. Poza tym o wiele wygodniej i bezpieczniej przemywa się strefy intymne w pozycji siedzącej.

Z bidetu mogą bezpiecznie korzystać także seniorzy oraz osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. Dodatkowe uchwyty i wystarczająca ilość wolnego miejsca zapewniają większe bezpieczeństwo oraz swobodę ruchu, co doskonale sprawdza się w przypadku aranżowania łazienki bez barier lub pod kątem osób z ograniczoną ruchomością czy też osób starszych.

Istotne znaczenie ma również kwestia ochrony środowiska naturalnego, bowiem przemywanie wodą może całkowicie zastąpić papier toaletowy. Przy czym sam użytkownik decyduje, czy zrezygnuje z czyszczenia na sucho i czy zechce je połączyć z używaniem bidetu.