Twoja lista zapamiętanych danych

Na tej liście możesz zapisywać interesujące Cię produkty i mieć do nich nieograniczony i szybki dostęp.

Po prostu kliknij symbol listy

Deski sedesowe Villeroy & Boch

Komfortowe i wykonane z materiałów najwyższej jakości

Deska sedesowa należy do standardowych elementów wyposażenia łazienki. Uzupełnia toaletę i jest niezbędna do jej funkcjonowania. Funkcja desek sedesowych nie musi ograniczać się do siedzenia. Zgrabne modele łączą się z innymi komponentami łazienkowymi, tworząc harmonijną łazienkę, w której zarówno duże jak i małe elementy są idealnie dopasowane. Ponadto deski sedesowe są niezbędne dla dobrego samopoczucia. Dodatkowe funkcje zapewniające wygodę, takie jak funkcja automatycznego opadania pokrywy, funkcja podgrzewania i zintegrowane oświetlenie nocne, dodają odrobiny luksusu do prywatnej oazy wellness. Projektując wymarzoną łazienkę, należy nie tylko skoncentrować się na ceramice łazienkowej i meblach łazienkowych, ale także zwrócić uwagę na szczegóły – a zauważy się duży wpływ nawet małych detali. Deski sedesowe firmy Villeroy & Boch charakteryzują się stylowym połączeniem kształtu i funkcjonalności, zapewniając maksymalny komfort podczas korzystania z toalety.


Jak znaleźć odpowiednią deskę sedesową

Niezależnie od tego, czy jest to prywatna oaza wellness, łazienka dla gości czy łazienka rodzinna: Szukasz deski sedesowej? Wyjaśnimy, co jest ważne przy wyborze modelu, który idealnie pasuje do łazienki pod względem kształtu i funkcjonalności. Deska sedesowa musi przede wszystkim odpowiadać kształtem i rozmiarem wymiarom danej toalety. Ponadto kolor jest centralnym elementem wystroju łazienki. Liczne kolekcje firmy Villeroy & Boch dają możliwość zrealizowania swojego osobistego stylu, od wanny po meble i deskę sedesową. Ponadto firma Villeroy & Boch oferuje deski sedesowe wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Wymiary

Przy zakupie deski sedesowej toaleta i deska muszą idealnie do siebie pasować, aby nic nie wystawało ani się nie ślizgało. Odpowiedni rozmiar odpowiada za bezpieczne dopasowanie akcesoriów łazienkowych. Dlatego należy wybrać model, który pasuje do wymiarów danej toalety. Podstawowe wymiary to długość, szerokość i odstęp między otworami. Długość odnosi się do odległości między wywierconymi otworami a przednią krawędzią toalety. 

Szerokość odnosi się do największej szerokości mierzonej od prawej do lewej strony. Odstęp między otworami odnosi się do długości przerwy między wywierconymi otworami. Większy komfort siedzenia dzięki bardzo szerokiej misce WC Comfort uzupełnionej o idealnie dopasowaną deskę sedesową ComfortSeat firmy Villeroy & Boch, która ze względu na ergonomiczny kształt nie pozostawia nic do życzenia.

Kształt

Deska sedesowa i toaleta muszą idealnie pasować do siebie również pod względem kształtu, tak aby nic się nie chwiało. W różnych kolekcjach Villeroy & Boch można znaleźć modele owalne, kwadratowe i półokrągłe.

Owalne deski sedesowe

Owalna deska sedesowa to klasyk. Zakrzywione linie wyglądają harmonijnie i elegancko oraz charakteryzują się raczej powściągliwą estetyką. Dzięki temu owalne modele idealnie pasują do każdej łazienki.

Półokrągłe deski sedesowe

Półokrągłe deski sedesowe to wyraz nowoczesnego designu. Delikatne prowadzenie linii odbiega od klasycznego, owalnego kształtu, tworząc półkole. Dzięki temu zarówno sama toaleta jak i deska sedesowa wyglądają bardzo nowocześnie.

Kwadratowe deski sedesowe

Kwadratowe deski sedesowe mają wyraźne narożniki i krawędzie. Dzięki niecodziennej konstrukcji deski sedesowe o tym kształcie wyróżniają się i dodają łazience stylowych akcentów.

Materiał

Obecnie deski sedesowe są standardowo wykonane z tworzywa sztucznego, ale w różnorodnych kolekcjach firmy Villeroy & Boch można również znaleźć stylowe modele drewniane. Materiał używany do produkcji akcesoriów łazienkowych z jednej strony zapewnia wymaganą stabilność desek sedesowych, ale również dba o wygodę siedzenia. Tym ważniejsze jest, aby wybrać wariant pasujący do własnych potrzeb

Deski sedesowe z duroplastu

Duroplast to wyjątkowo lekkie, szkliste tworzywo sztuczne. Nie zniekształca się nawet w wysokiej temperaturze. Dzięki temu deski sedesowe z duroplastu są wytwarzane w szerokiej gamie wzorów i kształtów. Ponadto materiał spełnia wymogi higieniczne, co jest szczególnie ważne w przypadku desek sedesowych. Jedną z zalet duroplastu jest działanie antybakteryjne. Gładka, nieporowata powierzchnia desek sedesowych zapobiega przyczepianiu się bakterii i zarazków. Duroplast jest łatwy w czyszczeniu, niezwykle trwały i odporny na pęknięcia.

Drewniane deski sedesowe

Drewniane deski sedesowe urzekają przede wszystkim swoim niepowtarzalnym wyglądem i stylem. Model drewniany charakteryzuje się ciepłym i miękkim siedzeniem. Drewniane deski sedesowe są szczególnie zbliżone do natury i idealnie nadają się do przekształcenia łazienki w przytulne miejsce, podobnie jak w przypadku stylu rustykalnego. Ponadto drewniane deski sedesowe w nowoczesnym wydaniu są wyjątkowo mocne oraz łatwe w czyszczeniu.

Kolor

Deski sedesowe są klasycznie białe. W rezultacie są one skoordynowane kolorystycznie z odpowiednią ceramiką sanitarną. Wanna, brodzik, toaleta i deska sedesowa mają jednolity kolor, zapewniając harmonijny wystrój wnętrza łazienki. Niemniej jednak nawet w przypadku ceramiki sanitarnej nie zawsze musi to być odcień White Alpin lub Star White. Przykładowo, czarna ceramika sanitarna i czarne deski sedesowe są obecnie w modzie, tworząc zdecydowanie nowoczesną atmosferę.


Deska sedesowa z mechanizmem automatycznego opadania

Dzięki mechanizmowi automatycznego opadania głośne zamykanie pokrywy toalety należy już do przeszłości. Deski sedesowe z mechanizmem SoftClosing zamykają się automatycznie, cicho i delikatnie, ponieważ pokrywa opada na toaletę niemal bezdźwięcznie. Dzięki temu można korzystać z toalety, nie powodując hałasu dla innych członków rodziny. Dodatkowo mechanizm automatycznego opadania pokrywy zapobiega przytrzaśnięciu palców. To sprawia, że taka deska sedesowa jest niezbędna w rodzinnej łazience. Mechanizm SoftClosing chroni również materiał przed uszkodzeniem.