Deski sedesowe Villeroy & Boch

Komfortowe i wykonane z materiałów najwyższej jakości

Deska sedesowa należy do standardowych elementów wyposażenia łazienki. Uzupełnia toaletę i jest niezbędna do jej funkcjonowania. Funkcja desek sedesowych nie musi ograniczać się do siedzenia. Zgrabne modele łączą się z innymi komponentami łazienkowymi, tworząc harmonijną łazienkę, w której zarówno duże jak i małe elementy są idealnie dopasowane. Ponadto deski sedesowe są niezbędne dla dobrego samopoczucia. Dodatkowe funkcje zapewniające wygodę, takie jak funkcja automatycznego opadania pokrywy, funkcja podgrzewania i zintegrowane oświetlenie nocne, dodają odrobiny luksusu do prywatnej oazy wellness. Projektując wymarzoną łazienkę, należy nie tylko skoncentrować się na ceramice łazienkowej i meblach łazienkowych, ale także zwrócić uwagę na szczegóły – a zauważy się duży wpływ nawet małych detali. Deski sedesowe firmy Villeroy & Boch charakteryzują się stylowym połączeniem kształtu i funkcjonalności, zapewniając maksymalny komfort podczas korzystania z toalety.


Jak znaleźć odpowiednią deskę sedesową

Niezależnie od tego, czy jest to prywatna oaza wellness, łazienka dla gości czy łazienka rodzinna: Szukasz deski sedesowej? Wyjaśnimy, co jest ważne przy wyborze modelu, który idealnie pasuje do łazienki pod względem kształtu i funkcjonalności. Deska sedesowa musi przede wszystkim odpowiadać kształtem i rozmiarem wymiarom danej toalety. Ponadto kolor jest centralnym elementem wystroju łazienki. Liczne kolekcje firmy Villeroy & Boch dają możliwość zrealizowania swojego osobistego stylu, od wanny po meble i deskę sedesową. Ponadto firma Villeroy & Boch oferuje deski sedesowe wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Wymiary

Kształt

Deska sedesowa i toaleta muszą idealnie pasować do siebie również pod względem kształtu, tak aby nic się nie chwiało. W różnych kolekcjach Villeroy & Boch można znaleźć modele owalne, kwadratowe i półokrągłe.

Kwadratowe deski sedesowe

Kwadratowe deski sedesowe mają wyraźne narożniki i krawędzie. Dzięki niecodziennej konstrukcji deski sedesowe o tym kształcie wyróżniają się i dodają łazience stylowych akcentów.

Materiał

Obecnie deski sedesowe są standardowo wykonane z tworzywa sztucznego, ale w różnorodnych kolekcjach firmy Villeroy & Boch można również znaleźć stylowe modele drewniane. Materiał używany do produkcji akcesoriów łazienkowych z jednej strony zapewnia wymaganą stabilność desek sedesowych, ale również dba o wygodę siedzenia. Tym ważniejsze jest, aby wybrać wariant pasujący do własnych potrzeb

Deski sedesowe z duroplastu

Duroplast to wyjątkowo lekkie, szkliste tworzywo sztuczne. Nie zniekształca się nawet w wysokiej temperaturze. Dzięki temu deski sedesowe z duroplastu są wytwarzane w szerokiej gamie wzorów i kształtów. Ponadto materiał spełnia wymogi higieniczne, co jest szczególnie ważne w przypadku desek sedesowych. Jedną z zalet duroplastu jest działanie antybakteryjne. Gładka, nieporowata powierzchnia desek sedesowych zapobiega przyczepianiu się bakterii i zarazków. Duroplast jest łatwy w czyszczeniu, niezwykle trwały i odporny na pęknięcia.

Drewniane deski sedesowe

Drewniane deski sedesowe urzekają przede wszystkim swoim niepowtarzalnym wyglądem i stylem. Model drewniany charakteryzuje się ciepłym i miękkim siedzeniem. Drewniane deski sedesowe są szczególnie zbliżone do natury i idealnie nadają się do przekształcenia łazienki w przytulne miejsce, podobnie jak w przypadku stylu rustykalnego. Ponadto drewniane deski sedesowe w nowoczesnym wydaniu są wyjątkowo mocne oraz łatwe w czyszczeniu.

Kolor

Deski sedesowe są klasycznie białe. W rezultacie są one skoordynowane kolorystycznie z odpowiednią ceramiką sanitarną. Wanna, brodzik, toaleta i deska sedesowa mają jednolity kolor, zapewniając harmonijny wystrój wnętrza łazienki. Niemniej jednak nawet w przypadku ceramiki sanitarnej nie zawsze musi to być odcień White Alpin lub Star White. Przykładowo, czarna ceramika sanitarna i czarne deski sedesowe są obecnie w modzie, tworząc zdecydowanie nowoczesną atmosferę.