Gesa Hansen

Nagradzane meble, chwalone wnętrza.

Niemiecko-duńska projektantka Gesa Hansen urodziła się w 1981 roku w rodzinie projektantów mebli i architektów. Po studiach na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze przeprowadziła się do Paryża i pracowała w atelier słynnego architekta Jeana Nouvela. W 2009 roku stworzyła markę „The Hansen Family”, odnoszącą dziś duże sukcesy w dziedzinie ręcznie robionych mebli w stylu skandynawskim. Gesa Hansen została wyróżniona dwiema nagrodami Red Dot Award oraz Good Design przyznawaną przez Award Chicago Athenaeum i została nominowana do nagrody German Design 2011. „Interior Design Studio” Gesy Hansen zostało nominowane przez Elle Decoration do nagrody Newcomer 2012 za wybitne projekty wnętrz. Werner Aisslinger nadał jej tytuł Młodego Projektanta Roku 2014 w Niemczech. Dla Villeroy & Boch ta Paryżanka z wyboru stworzyła ekskluzywną koncepcję kolorystyczną, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji wnętrz łazienek.

Kolekcje

Autorką nowej koncepcji kolorystycznej dla umywalek z kolekcji Artis jest projektantka Gesa Hansen. Piętnaście harmonijnie skomponowanych odcieni współgra z filigranową formą, tworząc wyjątkowy i nowoczesny styl, który można uzupełnić innymi produktami marki Villeroy & Boch: wszystkie odcienie są również dostępne dla modeli wanien Squaro Edge 12, La Belle i Loop & Friends. Ofertę uzupełniają kolorowe zlewozmywaki kuchenne, które elegancko przenoszą koncepcję kolorystyczną z łazienki do innych części mieszkania.

Ceramika otulona kolorem

Inspiracją dla Gesy Hansen, która stworzyła dla Villeroy & Boch nową koncepcję kolorystyczną, była gra kolorów podczas zmieniających się pór roku w Paryżu. Cztery harmonijnie skomponowane gamy barw oraz neutralna paleta odcieni czerni i szarości oddają ducha Paryża podczas różnych pór roku: od świeżej wiosennej zieleni, promiennego letniego słońca i pudrowej korony jesiennych drzew aż po czysty zimowy błękit. W ten sposób Gesa Hansen nawiązuje do popularnego trendu na odważne kolory i adaptuje go na potrzeby wystroju wnętrz.

Piętnaście wyrazistych odcieni kolorystycznych stwarza możliwość wprowadzenia indywidualnych akcentów do łazienki i korzystnej zmiany atmosfery we wnętrzu. Słoneczny żółty sprawia na przykład, że pomieszczenie wydaje się większe, odcienie czerwieni emanują siłą i energią, natomiast niebieski i zielony mają działanie uspokajające i relaksujące.

Odkryj gamy kolorów