Oliver Conrad

Mistrz purystycznego designu.

Oliver Conrad uwielbia purystyczny styl i minimalistyczny design. Jego prace wyglądają naturalnie i prosto, a jednocześnie są oryginalne i funkcjonalne. On sam uważa, że fakt pochodzenia z domu architektó‏w nie jest jedyną przyczyną jego sukcesów. Jego zdaniem chodzi raczej o ciekawość oraz umiejętność słuchania. Dla Olivera Conrada ważna jest tolerancja i pozytywne podejście do życia. To pozwala stworzyć odpowiednią otwartość w kontaktach z ludźmi, co jest mu niezbędne do pełnego rozwoju kreatywności.

Owocna współpraca z Villeroy & Boch trwa już od 2000 roku. Dziś, tak samo jak kiedyś, celem jest połączenie własnego bogactwa pomysłów z doświadczeniami innych osób. W tym czasie Oliver Conrad w wielu swoich projektach udowodnił, że jest specjalistą od wysokiej jakości designu produktów. Dotyczy to szczególnie kolekcji łazienkowych i wellness. Otrzymywały one nie tylko liczne nagrody, lecz w kręgach fachowych należą do prawdziwych klasyków nowoczesnej architektury.

Kolekcje

Oliver Conrad zaprojektował dla Villeroy & Boch dwie różne kolekcje łazienkowe: My Nature oraz system Architectura. Cechą wspólną obu kolekcji jest zachwycający, wyrazisty wygląd oraz wykonanie z wyselekcjonowanych materiałów.

My Nature

Kolekcja My Nature to odpowiedź na życzenie klientów, aby żyć w większej zgodzie z naturą i ostrożnie obchodzić się z jej zasobami. Zrównoważenie i naturalność to hasła, które Oliver Conrad wziął sobie do serca — w ten sposób powstała stylowa kolekcja My Nature.

Filigranowa i jednocześnie cienka ceramika o łukowatych kształtach to cecha szczególna całej serii. Dalsze elementy zostały wykonane z drewna z rodzimych drzew, jako efekt świadomej decyzji o zastosowaniu surowców odnawialnych. Te purystyczne elementy stylistyczne łączą się jednolicie i gładko z innymi, zachwycając swoją prostotą. Wyjątkowy design sprawia, że użytkownik ma dużo miejsca na osobiste przedmioty.

Dzięki kolekcji My Nature Olivera Conrada każda łazienka może stać się oazą wellness. Przejrzyste struktury i połączone materiały zapewniają dobre samopoczucie i stwarzają poczucie bezpieczeństwa. Taki był właśnie cel kolekcji: człowiek i meble w zgodzie z naturą i jej żywiołami. Ponadto dostępne jest miejsce do ustawiania rozmaitych przyborów osobistych odpowiednio do indywidualnych preferencji. Na przykład wannę można podwiesić na ścianie za pomocą drewnianego elementu, a także zdecydować się na wariant wolnostojący.

Architectura

Architectura to kompleksowa koncepcja systemowa Olivera Conrada, zaprezentowana po raz pierwszy branży w 2013 roku na targach ISH.

Kolekcja oferuje klientowi liczne możliwości indywidualnej aranżacji. Dostępne są warianty kanciaste, okrągłe lub owalne. Typowe produkty kolekcji to toalety, pisuary i umywalki. Ostatnie z nich są skonstruowane zgodnie z zasadą składanych elementów, dzięki czemu można wybierać spośród różnych wersji podstaw, nasad lub zdecydować się na połowiczne wpuszczenie.

Szczególnie wyjątkowy jest serwis oferowany w związku z produktami: użytkownicy profesjonalni mogą korzystać ze stale dostępnej infolinii zatrudniającej wyłącznie specjalistów. Ponadto na etykietach produktów są umieszczone kody QR. Zawierają one informacje o produkcie lub informacje pomocne podczas montażu, które wystarczy na przykład ściągnąć na smartfon lub tablet.

Red Dot Award 2011

Kolekcja My Nature Olivera Conrada doczekała się prestiżowej nagrody „Red Dot Design Award”. W 2011 roku projektant przekonał jury wanną z elementami drewnianymi i miską umywalkową z ceramiki. Pochwały dotyczyły przede wszystkim połączenia funkcjonalności z przejrzystymi strukturami kształtów, które w obecnej ofercie rynkowej nie mają sobie równych.


Augmented Reality App

Tak wyglądają nasze produkty w Twojej łazience

Pobierz teraz

Planer łazienki

Zaprojektuj łatwo i szybko swoją wymarzoną łazienkę

Rozpocznij teraz

Znajdź dystrybutora

Znajdź najbliższego dystrybutora Villeroy & Boch

Rozpocznij teraz