Oliver Schweizer

Przekonujący design sprzyjający dobremu samopoczuciu

Ambicją i celem projektów łazienkowych Olivera Schweizera jest dobre samopoczucie. Umiejętnie łączy on funkcjonalność i estetykę, projektując wybitne produkty, które tworzą i podtrzymują atmosferę relaksu w łazience. Klarowne duże formy, w znacznym stopniu zainspirowane wzornictwem skandynawskim, są charakterystyczne dla wielu kolekcji, które ten pochodzący ze Stuttgartu projektant stworzył w ciągu ponad 20 lat dla Villeroy & Boch.

Korzysta on przy tym z wieloletniego doświadczenia swojego studia projektowego Schweizer Design Consulting zdobytego w najróżniejszych dziedzinach – od przemysłu samochodowego przez biuro i dom aż po sektor zdrowia, styl życia i sport. Dzięki temu doskonale potrafi przenosić do łazienki technologie i pomysły aranżacyjne, które nie tylko ją upiększają, lecz również uprzyjemniają w niej pobyt.

Oliver Schweizer, projektant

Kolekcje

Oliver Schweizer, projektant

Projekty Olivera Schweizera dla Villeroy & Boch są bardzo zróżnicowane, lecz kierują się określoną zasadą: cechują je purystyczne kształty i powierzchnie emanujące spokojem i bezpieczeństwem. Dopracowane oświetlenie tworzy przy tym atmosferę, w której można się dobrze czuć o każdej porze dnia. Aktualnie na szczególną uwagę zasługuje kolekcja łazienkowa Legato oraz szafka z lustrem My View 14 i lustro łazienkowe 
More to See 14.

Kolekcja Legato od Villeroy & Boch

Legato

Swoje zamiłowanie do dużych powierzchni Oliver Schweizer w pełni wyraził w Legato. Proste linie ceramiki, purystyczne meble i gra proporcjami nadają łazience stylowy i elegancki wygląd. Projektant tworzy ciekawy kontrast optyczny poprzez charakterystycznie ściętą krawędź: umywalka i blat umywalki zdają się unosić nad dolną szafką. Efekt ten został dodatkowo wzmocniony przez zintegrowane nastrojowe oświetlenie.

Wanna Legato od Villeroy & Boch
Miska WC i bidet Legato od Villeroy & Boch
Umywalka Legato od Villeroy & Boch
Szafka z lustrem My View 14 od Villeroy & Boch

Szafka z lustrem „My View 14”

W projekcie szafki z lustrem My View 14 Olivera Schweizera w centrum uwagi znajduje się efekt przestrzeni. Korpus szafki z lustrem na całej powierzchni optycznie powiększa łazienkę i jest stylowym elementem aranżacji wnętrza. Innowacyjne oświetlenie LED z możliwością regulacji jasności i barwy światła zapewnia indywidualny nastrój.

Seria luster „More to See 14”

More to See 14 to kolekcja luster autorstwa Olivera Schweizera, którą można dopasować do indywidualnych wymagań dotyczących aranżacji łazienki. Dzięki jej purystycznemu wzornictwu i wymiarom – szerokość w zakresie 45–160 cm – lustra dyskretnie wpasowują się w każdą architekturę wnętrza i można je łączyć ze wszystkimi kolekcjami łazienkowymi Villeroy & Boch. Przyciemniane oświetlenie LED z możliwością wyboru barwy światła tworzy nastrojowe akcenty.

Lustro More to See 14 od Villeroy & Boch

Znakomite wzornictwo do łazienek najwyższej klasy

Oliver Schweizer potrafi łączyć codzienność z estetyką.
Ma to swoje odzwierciedlenie nie tylko w jego projektach, lecz również w licznych międzynarodowych nagrodach za design. Niedawno umywalki meblowe i szafki podumywalkowe Legato zaprojektowane przez niego dla Villeroy & Boch otrzymały renomowaną nagrodę Red Dot Design Award 2016.

Red Dot Design Award 2016