Sebastian Conran

Projektant przemysłowy, inżynier i projektant mebli.

Już od dzieciństwa Sebastian Conran miał znakomite warunki do rozwoju zdolności w zakresie projektowania: jako syn znanego londyńskiego projektanta mebli, dekoratora wnętrz i właściciela restauracji Terence'a Conrana podążył śladami ojca. Urodził się w 1956 roku w Londynie. Już od najmłodszych lat fascynowało go to, jak powstają przedmioty użytkowe. Interesowały go wszelkie procesy związane z projektowaniem, wzornictwem, produkcją, sprzedażą i użytkowaniem. Od ulubionych przedmiotów w szkole, jakimi były matematyka, chemia i fizyka, dzielił go tylko mały krok od studiów w zakresie wzornictwa przemysłowego i inżynierii. Sebastian Conran projektuje wszystko od, na przykład, okładki płyty grupy Sex Pistols po artykuły luksusowe, przyrządy kuchenne, meble i przedmioty użytkowe. W firmie ojca Conran Design Group pracował najpierw na stanowisku dyrektora działu designu, aż poczuł przesyt aranżacją wnętrz sklepów i restauracji. W 1986 roku założył własne biuro projektowe, które w 1999 roku połączyło się z Conran Group, dając początek firmie Conran & Partners. Jako dyrektor designu graficznego i produktowego czuwa nad procesami projektowania. W 2009 roku doszła do tego jego własna marka Universal Expert, która zdobyła międzynarodowe uznanie. Obecnie Conran naucza wzornictwa meblowego w Royal College of Art w Londynie. W skład zespołu Conrana wchodzi ponad 100 pracowników, którzy zajmują się designem produktowym i graficznym, a także aranżacjami i architekturą.

Kolekcje

Pomyślna współpraca biura projektowego Conran & Partners z Villeroy & Boch trwa już ponad dekadę. W pewnym momencie Conran zwrócił uwagę na jajko, jako element narodzin i życia, i zastosował je jako element wzornictwa mebli łazienkowych. Ta innowacja była tak odkrywcza, że wielu innych projektantów próbowało później naśladować ten element stylistyczny.

Najwyższym priorytetem Conrana jest najwyższa jakość. Pod względem stylu Sebastian Conran wraz ze swoją marką Premium chętnie podąża w kierunku minimalistycznego wzornictwa lat dwudziestych, interpretując je w sposób właściwy dla obecnych czasów i nadając mu własny charakter. W zespole Conrana chętnie stosuje się tradycyjne materiały takie, jak drewno, porcelana, ceramika, szkło i stal szlachetna. Projekty są raczej neutralne kolorystycznie, ponieważ design Conrana ma jak najlepiej komponować się z kolorystyką mieszkań klientów.

Aveo

Międzynarodowe biuro Conran & Partners zaprojektowało w 2003 roku dla Villeroy & Boch luksusową kolekcję łazienkową. Nie do przeoczenia: wszystkie elementy wpasowały się miękkim owalem w łazienkę. Wanna, umywalka, bidet i toaleta nabrały w tej formie wyjątkowej urody. Jajko to nie tylko symbol rodzącego się życia, lecz także skorupka, która daje poczucie bezpieczeństwa. Łazienka jako przytulne pomieszczenie, w którym można się dobrze poczuć i oderwać od rzeczywistości – to właśnie jest moment, w którym zaczyna się wellness.

Opierając się na tych wcześniejszych projektach, Sebastian Conran wraz ze swoim zespołem zaprojektował kolekcję Aveo new generation dla Villeroy & Boch. Zgodnie z mottem Conrana wśród rzeczy, które stworzył człowiek, nie ma nic, czego nie dałoby się poprawić. Dla nowej kolekcji w dalszym ciągu charakterystyczna pozostaje jajowata, przejrzysta forma. Wyjątkowe kształty emanują lekkością i świeżością, i zapewniają wyjątkowo dobre samopoczucie. Zastosowane zostały wyłącznie wyselekcjonowane materiały takie, jak prawdziwe drewno i ceramika, stwarzające naturalne poczucie bezpieczeństwa. Ta czystość formy jest w dzisiejszych czasach podstawą prywatnej oazy wellnessu.

iF Product Design Award 2003

Brytyjski projektant Sebastian Conran uwielbia poświęcać uwagę wszystkim aspektom projektowania od A do Z i dzielić ze swoim zespołem całe swoje doświadczenie. Takie podejście owocuje sukcesami: wiele z jego prac otrzymało nagrody w kategorii designu i innowacji; dochodzą do tego także liczne patenty. Bezpośrednio po wprowadzeniu kolekcji Aveo dla Villeroy & Boch w 2003 roku należąca do niej wanna otrzymała nagrodę iF Product Design Award. Nagroda została wręczona po raz pierwszy w 1954 roku i jest uważana za Oskara branży designerskiej. Co roku w konkursie bierze udział ponad 37 narodów, zgłaszając do niego ponad 2000 produktów. Fachowe jury uhonorowało nagrodą wyjątkową strukturę innowacyjnej wanny Conrana.


Augmented Reality App

Tak wyglądają nasze produkty w Twojej łazience

Pobierz teraz

Planer łazienki

Zaprojektuj łatwo i szybko swoją wymarzoną łazienkę

Rozpocznij teraz

Znajdź dystrybutora

Znajdź najbliższego dystrybutora Villeroy & Boch

Rozpocznij teraz