Something

Daniel Debiasi i Federico Sandri.

„Something” to wspólne studio designu, należące do projektantów przemysłowych Daniela Debiasiego i Federico Sandriego. Daniel Debiasi ukończył studia na uczelni Politecnico di Milano, Federico Sandri odebrał wykształcenie na uniwersytecie IUAV w Wenecji. Po zrealizowaniu wspólnego projektu dla różnych firm designerskich w Mediolanie w 2010 roku założyli wspólnie studio projektowe „Something”. W ich projektach zaznaczają się wpływy przestrzenne, kulturowe i emocjonalne. Zespół projektantów przesuwa granice projektowania i włącza swoje obiekty w otoczenie, tak aby były jego aktywnymi częściami. Projekty „Something” nigdy nie są oddzielne, ponieważ prowadzą ciągły dialog z kolejnymi elementami wzorniczymi otoczenia. Obecnie Sandri i Debiasi pracują w Mediolanie i Londynie. Obie metropolie stanowią źródło ciągłej inspiracji. Projektanci z „Something” stworzyli dla Villeroy & Boch urządzenie ViClean-L.

ViClean-L - inspirowana prostotą natury

Łagodnie i lekko uformowana toaleta ViClean-L z funkcją mycia kryje swoje bogate wnętrze pod prostym wzornictwem inspirowanym naturą. Już na pierwszy rzut oka nieskomplikowana i przyjazna, harmonijnie wpasowuje się w pomieszczenie jako element jego wystroju i nawiązuje dialog z otoczeniem. Za purystycznym designem toalety z funkcją mycia kryje się ekscytująca innowacja techniczna, zapewniająca użytkownikowi maksymalny komfort. W swoim wnętrzu skrywa ona wyjątkową funkcję prysznica, który dzięki różnym funkcjom delikatnie myje i przyjemnie masuje pośladki oraz okolice intymne. Wszystkie funkcje można intuicyjnie kontrolować przy użyciu pilota. Regulowane podgrzewanie siedzenia stanowi dopełnienie kompletu funkcji zaprojektowanych po to, aby zapewniać dobre samopoczucie. Urządzenie może zapamiętać dwa profile użytkowników, które można wywoływać naciśnięciem przycisku. Ponadto głównym priorytetem jest zrównoważenie, ponieważ ViClean-L ma chronić środowisko i jednocześnie sprzyjać oszczędzaniu. Odpowiednie komponenty techniczne uniemożliwiają cofanie się wody. „Something” i ViClean-L udowadniają, że najlepszy design i maksymalny komfort mogą iść ręka w rękę. Po prostu doskonała kombinacja bidetu i toalety.

Jak powstaje ViClean-L

„Something“ zaczyna projekt ViClean-L z silnym postanowieniem połączenia stylowej estetyki z innowacyjną techniką. Jednocześnie urządzenie ma stwarzać poczucie harmonii i być zredukowane do tego, co najważniejsze. Użytkownicy są narażeni na co dzień na zalew bodźców, dlatego powinno być dla nich oazą spokoju przy maksymalnie łatwej obsłudze. Codzienna interakcja powinna być prosta i naturalna. Zainspirowani intuicyjnością przejawiającą się w naturze i botanice projektanci skupiają się na życiu wewnętrznym ViClean. Projekt ma być organicznym połączeniem wnętrza z tym, co na zewnątrz. Lekkie, harmonijne wzornictwo powinno stanowić dopełnienie produktu, nie będąc jednocześnie całkiem zwykłą powłoką. Jego wizualna forma, lekka i filigranowa jak liść, umożliwiła współgranie różnych płaszczyzn ze sobą. Efekt jest całkowicie spontaniczny: dzięki naturalnej lekkości ViClean-L zachowuje swoją wszechstronność pod powierzchnią. Zupełnie jak liść na drzewie, toaleta stanowi część całościowej koncepcji aranżacji i wpasowuje się harmonijnie w pomieszczenie dzięki dalszym elementom wzorniczym.

Plus X Award 2013

Przemyślane, stylowe wzornictwo i jego współgranie z wysokim komfortem było przekonujące również dla fachowego jury, którego zadaniem jest przyznawanie nagród w kategorii designu. Toaleta ViClean-L ze studia „Something“, zaprojektowana ekskluzywnie dla Villeroy & Boch, otrzymała w 2013 roku kilka wyróżnień w ramach konkursu Plus X Awards. Została nie tylko „Najlepszym produktem roku 2013”, lecz także razem z toaletą ViClean-U z funkcją mycia została nagrodzona w kategoriach wysokiej jakości, designu, komfortu obsługi i funkcjonalności nagrodą Plus X Award.

Eksperci byli zachwyceni lekkim wzornictwem i jego połączeniem z wysokim komfortem oferowanym przez produkt. Zachęcająca do używania koncepcja z intuicyjną obsługą uzasadnia wyjątkowość ViClean-L z funkcją mycia. Jako aktywny element pomieszczenia toaleta z funkcją mycia pozostaje w ciągłym dialogu z otoczeniem. Wpasowuje się harmonijnie w aranżację i jest elementem całego pomieszczenia. Zachęcające wzornictwo pozbawia użytkownika zahamowań, zapraszając do intuicyjnego korzystania ze wszystkich dostępnych innowacji technicznych. W ten sposób ViClean-L stanowi połączenie wymagającego wzornictwa z maksymalnym komfortem. Toaleta z funkcją mycia nadaje łazience stylową estetykę w harmonijnej i zachęcającej atmosferze. ViClean-L – nagradzany design w połączeniu z doskonałym komfortem.


Augmented Reality App

Tak wyglądają nasze produkty w Twojej łazience

Pobierz teraz

Planer łazienki

Zaprojektuj łatwo i szybko swoją wymarzoną łazienkę

Rozpocznij teraz

Znajdź dystrybutora

Znajdź najbliższego dystrybutora Villeroy & Boch

Rozpocznij teraz