TitanCeram, Villeroy & Boch

TitanCeram

Ceramika mistrzów


Od prawie 270 lat firma Villeroy & Boch jak żadna inna wpływa na kształt ceramiki łazienkowej. Wraz z wynalezieniem materiału TitanCeram ekspertom z Mettlach udało się zrobić kolejny milowy krok w badaniach nad ceramiką, który będzie miał decydujący wpływ na przyszłość łazienki.

Zobacz film     Wszystkie produkty


Wytrzymałość

Ceramika wymyślona na nowo. Na pytanie o materiał przyszłości Villeroy & Boch odpowiada połączeniem specjalnie dobranych naturalnych surowców, takich jak skaleń, kwarc i glina.

Przyszłość zaczyna się teraz: jest to zupełnie nowe tworzywo ceramiczne, które łączy w sobie wszystkie cechy wysokogatunkowej ceramiki z niezwykłą wytrzymałością i umożliwia tworzenie wspaniałych, misternych kształtów.

 

TitanCeram, Villeroy & Boch

Misterność

TitanCeram nadaje nawet najbardziej misternym kształtom z ekstremalnie cienkimi ściankami i ostro zarysowanymi krawędziami wyjątkową wytrzymałość. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie oraz całe swoje doświadczenie, mistrzowie ceramiki wytwarzają z tego nowatorskiego materiału precyzyjne i kunsztowne dzieła sztuki. Villeroy & Boch poprzez TitanCeram kolejny raz wyznacza nowe standardy współczesnego wzornictwa łazienkowego.

Doskonałość formy

Nieograniczone bogactwo kształtów. Dzięki innowacyjnym właściwościom materiału TitanCeram już nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji różnorodnych pomysłów projektantów. Dzięki temu nowatorskiemu materiałowi firma Villeroy & Boch może uczynić precyzyjny kształt prekursorską ikoną stylu o najwyższej jakości. Pierwszym wspaniałym przykładem jest zdobywczyni wielu nagród, umywalka Premium Octagon: arcydzieło precyzji.

Projektant Kai Steffan, Octagon

„Z materiału TitanCeram można tworzyć produkty sanitarne o niezwykle precyzyjnych kształtach – z ekstremalnie cienkimi ściankami i ostro zarysowanymi krawędziami.”

– projektant Kai Steffan o „sekrecie” umywalki Octagon.

Octagon, Villeroy & Boch

Krok po kroku do wybitnego designu

Od idei do arcydzieła: pomysły naszych projektantów nasi eksperci od produkcji zmieniają w dzieła sztuki ceramicznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ogromnej pasji rozwinęliśmy i udoskonaliliśmy nasze procesy produkcyjne. Zapraszamy do towarzyszenia nam podczas powstawania umywalki Octagon.

Octagon, Własna produkcja

Własna produkcja

Maca ceramiczna jest naszej własnej produkcji i przechodzi liczne testy jakości. Procesy mielenia, mieszania i filtrowania podlegają ścisłej kontroli, gwarantującej, że masa podstawowa spełnia nasze wysokie standardy jakości.

Octagon, Dokładne przygotowanie

Dokładne przygotowanie

Octagon, nasza wyjątkowa perła designu, jest ręcznie odlewana i starannie formowana przez doświadczonych pracowników.

Octagon, Precyzyjne kształty

Precyzyjne kształty

Pracujemy z zamiłowaniem do szczegółów. Każda krawędź i każda linia są precyzyjnie poprowadzone i tworzą wyjątkowy kształt: ośmiokąt, symbol doskonałości i perfekcji. Ręczna obróbka nadaje umywalce Octagon ostateczny szlif i czyni z niej arcydzieło precyzji.

Octagon, Doskonałe wykończenie

Doskonałe wykończenie

Znaczenie ma nie tylko kształt, lecz również przyjemne wrażenie oraz perfekcyjny wygląd. Specjalnie spreparowane szkliwo sprawia, że umywalka Octagon jest zmysłowa w dotyku i ma piękny kształt. 

Octagon, Etapy powstawania umywalki

Etapy powstawania umywalki

W produkcji ceramiki decydujące znaczenie ma odpowiednia temperatura. Każdy nasz produkt przechodzi procesy ogrzewania, wypalania i studzenia. Ze szkliwionego półfabrykatu w temperaturze 1200°C powstaje gotowy produkt.
Przebieg tych procesów jest dokładnie zaplanowany, aby zapobiec powstawaniu naprężeń w ceramice.

Octagon, Najwyższa jakość

Najwyższa jakość

Umywalka Octagon łączy misterne kształty z najwyższą trwałością, dając w efekcie jedyne w swoim rodzaju wzornictwo. W celu zachowania niezmiennie wysokiej jakości nasze produkty ceramiczne poddawane są nawet aż 25 różnym testom. Są sprawdzane między innymi pod kątem wytrzymałości i trwałości.

Octagon, Villeroy & Boch