Projekt łazienki

Unikalne pomysły, aby stworzyć oazę dobrego samopoczucia

Gustownie urządzona łazienka sprawia, że dom jest nieco bardziej wyjątkowy i zapewnia pełne odprężenie. Aby ułatwić Państwu zaprojektowanie swojej wymarzonej łazienki, przygotowaliśmy poniżej pomocne informacje, wskazówki i sugestie. Proszę zainspirować się pięknymi wyrobami ceramicznymi, wysokiej jakości materiałami, imponującymi koncepcjami kolorystycznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Oprócz ambitnej estetyki zawsze koncentrujemy się także na stronie praktycznej. Villeroy & Boch spełni zarówno Państwa wymagania stylistyczne, jak i potrzeby w zakresie funkcjonalności i komfortu na najwyższym poziomie. 

Nieograniczone możliwości zaprojektowania własnej łazienki

Czy to po wybudowaniu nowego domu, po kompleksowej renowacji czy remoncie – jest wiele powodów, aby zaprojektować nową łazienkę. Zanim jednak zaczniemy, powinniśmy poświęcić kilka chwil na wstępne zastanowienie się nad zdefiniowaniem swoich osobistych wymagań. Jeszcze przed właściwym projektowaniem należy rozważyć, jakim kolorom chcą Państwo dać pierwszeństwo, jakie materiały lubią i jaki styl preferują. Czy zarówno prysznic, jak i wanna powinny znaleźć miejsce w Państwa koncepcji czy też tylko jedno z nich? Ile miejsca potrzebują Państwo na przechowywanie i jakie techniczne ulepszenia mają być wisienką na torcie?

Trendy w łazience

Kreatywne kolory i charakterystyczne materiały do zaprojektowania łazienki

Kolory mają decydujący wpływ na ludzką psychikę. Wywołują emocje i wpływają na nasz nastrój. Efekt ten można skutecznie wykorzystać przy projektowaniu łazienki. 

I tak na przykład czerwone odcienie oznaczają namiętność i energię. Kolor pomarańczowy symbolizuje radość życia i działa jak prawdziwy poprawiacz nastroju, natomiast kolory zielony i niebieski mają efekt harmonizujący i uspokajający. Kolor żółty wprawia w dobry nastrój, zaś odcienie brązu pomagają „wyluzować się” po stresującym dniu.

Do koloru w Państwa łazience

Ulubione, nawet drobne elementy wystroju, odgrywają jednak istotną rolę, jeśli chodzi o samopoczucie. Villeroy & Boch daje możliwość wykorzystania mocy kolorów przy projektowaniu łazienki. Użyj na przykład barwnych akcentów dzięki meblom z kolekcji Finion i Avento, a także produktom ceramicznym z kolekcji Loop & Friends, Artis lub La Belle.

Przegląd naszych kolorowych produktów

Nasza różnorodna oferta wysokiej jakości płytek ściennych i podłogowych dodatkowo umożliwia projektowanie pomieszczeń wedle życzeń. Atrakcyjne koncepcje kolorystyczne i różne materiały dają Państwu szeroką gamę wariantów projektowania. Mogą Państwo na przykład odkryć bogatą gamę kolorów natury, którą w imponujący sposób oddają płytki gresowe vilbostone kolekcji Tucson. Ponadto, aby uzyskać przyjemny klimat w pomieszczeniu, można wzbogać swoją małą oazę wellness o soczyście zielone rośliny doniczkowe.

Płytki odpowiednie dla Państwa 

Wanna czy prysznic? – Najlepiej to i to!

Relaksująca, a zarazem oczyszczająca kąpiel w wannie po ciężkim dniu, to prawdziwy relaks dla wszystkich zmysłów. Przy tym w kwestii wzornictwa można u nas czerpać pełnymi garściami. Do wyboru mają Państwo wzory prostokątne, owalne lub okrągłe, a każdy z nich charakteryzuje się piękną formą. Wanna narożna nadaje się do nowoczesnej łazienki w stylu wellness jako przyciągający uwagę luksusowy element, który może także stanowić model wolnostojący.

Rozwiązania przestrzenne idealnie dopasowane do Państwa potrzeb

Wybrane dodatki, takie jak zintegrowany system hydromasażu lub elektroniczna funkcja odpływu ViFlow+, dodatkowo zapewniają wyjątkowo relaksujące chwile i mile widziany komfort. Także orzeźwiający prysznic ma swoje zalety, gdyż zapewnia wspaniałą możliwość pozbycia się stresu codzienności. Co powiedzą Państwo na wersję na poziomie podłogi lub skrojony na miarę brodzik prysznicowy, który można indywidualnie dostosować do każdego pomieszczenia?

Nasz świat produktów w skrócie

Stylowa indywidualność – niepowtarzalny projekt łazienki

Styl urządzenia pomieszczenia to coś więcej niż tylko kwestia jego wyglądu. Nadaje on pomieszczeniu raczej pewien charakter. I tak na przykład styl klasyczny emanuje niemal arystokratyczną elegancją, która świadczy o wyrafinowanej kulturze. Wciąż na nowo interpretowane i zastosowane tutaj formy z minionych epok chyba już nigdy nie wyjdą z mody. Zupełnie innym językiem projektowania posługuje się miejski styl Metropolitan. Luksus mierzy się tutaj rezygnacją z rzeczy zbędnych. Przy tym dominuje niemająca sobie równych purystyczna estetyka. Perfekcyjnie dobrane komponenty uzupełniają się jakby mimochodem, stapiając się w całość, która czyni​łazienkę wyjątkowym miejscem.

Odkryj światy naszych stylów

Mniej surowy, ale za to fantazyjnie romantyczny wydaje się styl country. Poszczególne elementy, do stworzenia których inspiracją były organiczne formy natury, doskonale ze sobą harmonizują. Ciepłe odcienie i forniry z prawdziwego drewna sprawią, że łazienka stanie się oazą spokoju, w której codziennie na nowo będzie można poczuć się bezpiecznie i przyjemnie. Aby dowiedzieć się, który styl i która kolekcja jest dla Państwa odpowiednia, proszę skorzystać ze stylomierza. Nasz inspirator zapewnia także dużo miejsca na kreatywne eksperymentowanie.

Znajdź styl za pomocą stylomierza Inspiracja w inspiratorze łazienkowym

Elegancko ukształtowane produkty ceramiczne – klasyka w projektowaniu łazienek

Aby przekształcić własną łazienkę w małą atrakcyjną oazę wellness, potrzebnych jest wiele różnych elementów, które pełnią zarówno funkcje stylistyczne, jaki i użytkowe. Umywalki używamy wiele razy w ciągu dnia. To podnosi wymagania wobec tego istotnego elementu. Umywalka stojąca na blacie czy umywalka podblatowa? Umywalka naszafkowa czy umywalka do zabudowy? Okrągła, owalna czy może prostokątna? Decyzja należy wyłącznie do Państwa! Zachęcamy, by zainspirować się wielorakimi możliwościami. Nasze strony z kolekcjami oraz broszury przedstawiają gustowne kombinacje i aktualne trendy, takie jak prawdziwe arcydzieło Octagon – umywalkę wykonaną z wysokiej jakości materiału TitanCeram.

Zachwycająca ceramika łazienkowa

Również toalety firmy Villeroy & Boch przekonują stylowym wzornictwem i najwyższym komfortem. Innowacyjne modele DirectFlush z bezrantowym wzornictwem są szczególnie higieniczne i wodooszczędne. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, w projekcie łazienki można również uwzględnić bidet. Designerskie elementy firmy Villeroy & Boch, które cechują się piękną formą i wspaniale harmonizują z toaletą, dobrze prezentują się w każdej łazience. Aby ułatwić czyszczenie i pielęgnację powierzchni ceramicznych, proszę wybrać szlachetne wykończenie CeramicPlus.

Do naszych bidetów i toalety CeramicPlus – szlachetne wykończenie

Projekt łazienki z designerskimi meblami

Przestrzeń do przechowywania stanowi problem w każdej łazience. To, ile konkretnie potrzeba miejsca, zależy od indywidualnej sytuacji. Wysokiej jakości komponenty szafek firmy Villeroy & Boch pomogą stworzyć eleganckie miejsce na ręczniki, środki pielęgnacyjne i wiele innych przedmiotów, które chcieliby Państwo mieć w zasięgu ręki.

Obok półek oraz szafek bocznych i wysokich szafek typu słupek również szafki podumywalkowe świetnie nadają się jako miejsce do przechowywania. Różne powierzchnie mebli, w zależności od wyboru kolekcji w stylu glamour, minimalistycznym lub naturalnym, tworzą wyjątkową atmosferę. Przykładowo – podczas gdy fronty kolekcji Antheus cieszą oko obserwatora szlachetnymi fornirami z prawdziwego drewna, Avento stawia na szkło akrylowe o wysokim połysku. Szczególnie praktyczną atrakcją są szafki z lustrem firmy Villeroy & Boch. My View 14 wyznacza zupełnie nowe standardy – jest wyposażony w innowacyjną technologię oświetleniową i liczne dodatki, takie jak lustro powiększające, listwę magnetyczną i inteligentny system relingowy.

My View 14 Antheus Avento

Zaawansowany projekt łazienki – wzornictwo i technika w doskonałej symbiozie

Projektowanie łazienek z internetowym planerem łazienki

Po opracowaniu wstępnej koncepcji projektu łazienki można rozpocząć właściwe prace projektowe. Praktyczny planer łazienki Villeroy & Boch pomoże Państwu w wizualizacji własnych pomysłów w 3D. Za podstawę posłuży rzut poziomy łazienki z wszystkimi elementami konstrukcyjnymi. Nasze szablony projektowe są dodatkową pomocą w pracach projektowych.

Teraz, krok po kroku, mogą Państwo dodawać pojedyncze komponenty i do woli testować, jak harmonizują ze sobą. Na zakończenie prześlemy Państwu na życzenie indywidualny projekt łazienki. Nasi liczni sprzedawcy również służą radą i wspierają Państwa od momentu powstania pierwszego pomysłu do ostatecznej realizacji nowego projektu łazienki.