W przytulnym stylu

Łazienka jako miejsce gwarantujące dobre samopoczucie

Przytulność oznacza nie tylko miłą atmosferę i komfort, lecz również celowe zrezygnowanie ze wszystkiego, co zbędne. Dopiero gdy panuje przejrzystość i porządek, pojawia się dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój. Dlatego w przytulnie urządzonej łazience powinno być dużo miejsca do przechowywania, aby w uporządkowany sposób pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Do powstania przyjemnej atmosfery przyczynia się ponadto fantazyjne wzornictwo i produkty ceramiczne o płynnych liniach.


Osobiste wrażenie przytulności powstaje w dużym stopniu również poprzez indywidualizację. Aby w swojej małej oazie wellness poczuć się jak u siebie w domu, koncepcja aranżacyjna powinna odzwierciedlać indywidualny gust. Efekt taki można uzyskać, stosując barwne akcenty, jak również obrazy lub wybrane akcesoria. Na przykład na pięknym drewnianym regale ułóż ręczniki w ulubionym kolorze lub ożyw łazienkę atrakcyjnymi roślinami. Gustowny panel tylny prysznica również pozwala efektownie zaprezentować własny styl.


Poczucie bezpieczeństwa powstaje przede wszystkim w otoczeniu zdominowanym przez ciepłe barwy. Płytki ścienne i podłogowe w delikatnym odcieniu brązu lub beżu działają uspokajająco i mają stylowy wygląd, który jednak nie wysuwa się na pierwszy plan. Naturalne materiały gwarantują ponadto przytulną atmosferę. Meble łazienkowe wykończone wysokogatunkowym fornirem z prawdziwego drewna wniosą odrobinę natury do Twojego mieszkania.


Światło ma bardzo duży wpływ na ludzką psychikę. Aby stworzyć przytulną atmosferę we wnętrzu, nie wystarczy tylko harmonijny wystrój – potrzebne jest również odpowiednie, nastrojowe oświetlenie. Światło pomarańczowe to kwintesencja przytulności i relaksu oraz gwarancja dobrego humoru. Wyjątkową atmosferę tworzy światło świec – długa kąpiel w ich blasku to idealny odpoczynek po ciężkim dniu.