Twoja lista zapamiętanych danych

Na tej liście możesz zapisywać interesujące Cię produkty i mieć do nich nieograniczony i szybki dostęp.

Po prostu kliknij symbol listy

Łazienka łączona

Twoja całkowicie prywatna oaza dobrego samopoczucia

Łazienka już dawno przestała być pomieszczeniem użytkowym i stała się miejscem relaksu. Przede wszystkim w łazience łączonej łatwo jest poczuć się dobrze, ponieważ z wdziękiem łączy ona ze sobą klasyczne wyposażenie łazienki z domowymi akcesoriami i meblami, co stwarza wyjątkowy klimat pomieszczenia. Dla łazienki łączonej charakterystyczny jest jej rozmiar i dokładnie dlatego jest ona rzadkością. To prawdziwa, całkowicie prywatna świątynia wellness we własnych czterech ścianach. Cechą wspólną łazienki łączonej i zwykłej łazienki jest klasyczne podstawowe wyposażenie sanitarne. Poza tym łazienka łączona oferuje jednak prawie nieograniczone możliwości aranżacji i z tego powodu także luksus urzeczywistnienia marzeń dotyczących wystroju.


Porady dotyczące urządzenia łazienki łączonej

Im więcej dostępnego miejsca, tym więcej pomysłów aranżacyjnych można urzeczywistnić: łazienka łączona z reguły oferuje wystarczającą ilość miejsca na dużą strefę prysznicową z deszczownicą oraz wannę. Bardzo interesująco będzie wyglądać wanna wolnostojąca, która wraz z dodatkowym wyposażeniem do hydromasażu będzie stanowić wyjątkowy akcent wizualny.

Od razu stwórz projekt


Wszystkie produkty do wyposażenia otwartej łazienki

Ponadto możliwa jest instalacja dużej umywalki meblowej z dużą ilością miejsca do odstawiania i dwoma miskami umywalkowymi, którą można połączyć z lustrem lub szafką lustrzaną. Należy pamiętać o tym, aby oświetlenie lustra było jasne i ciepłe, podczas gdy oświetlenie pozostałej części pomieszczenia może być nieco łagodniejsze. Do tego celu polecana jest instalacja pośredniego systemu oświetleniowego z funkcją ściemniania, co pozwoli wyczarować idealne światło w każdej sytuacji.


Do pełnego wyposażenia brakuje jeszcze toalety i ewentualnie bidetu, które najlepiej jest ustawić obok siebie. Aby wystrój łazienki był harmonijny we wszystkich szczegółach, warto wybrać taką ceramikę i meble łazienkowe, których desenie będą do siebie idealnie dopasowane.

Toalety, lustra, umywalki


Inspiracje do Twojej otwartej łazienki

Jeżeli projekt przestrzeni łazienki jest kompletny i zostały uwzględnione wszystkie ważne ceramiki i meble łazienkowe, można przejść do dekoracji pomieszczenia. Drewniane elementy takie, jak piękna szafka lub stołek do odkładania, są przyjemnymi akcentami stylistycznymi. Zasłony z materiału lub fotel z obiciem zapewnią przytulną atmosferę w łazience, a ponadto będą wyglądać niezwykle dekoracyjnie.

Znajdź inspirację

Przyjemne ciepło zapewnią wiszące grzejniki, stanowiące elegancką alternatywę dla klasycznego ogrzewania. Przy okazji mogą posłużyć jako praktyczne drążki na ręczniki, dzięki czemu miękkie i puszyste ręczniki będą ciepłe w chłodne zimowe. Ponadto w osobistej oazie wellness nie może zabraknąć jednej czy dwóch roślin pokojowych, które wprowadzają do pomieszczenia naturalność i świeżość.

Różne kolekcje łazienkowe od Villeroy & Boch umożliwiają optymalne urządzenie łazienki. Meble i ceramiki łazienkowe poszczególnych kolekcji są do siebie idealnie dopasowane wizualnie i wyrażają wiele stylów. Dzięki temu łazienka nie będzie odróżniać się stylem od pozostałej części mieszkania. Także w przypadku wymienionej wanny z hydromasażem dostępne są różne opcje do wyboru: różne systemy wanien z hydromasażem do wnętrz od Villeroy & Boch mogą być montowane w różnych modelach wanien, przy czym możliwy jest wybór ulubionego wzornictwa i systemu hydromasażu.