Smart Home

Smart Home – inteligentny dom

Cyfryzacja to przyszłość naszych domów – tryby online i offline są ze sobą nierozerwalnie związane. Wiemy o tym również w Villeroy & Boch, dlatego przy projektowaniu łazienki polegamy na nowych technologiach Smart Home. Kontroluj oświetlenie, ogrzewanie i muzykę w tle w inteligentnej łazience za dotknięciem przycisku lub przez polecenie głosowe. Z łazienką z systemem Smart Home wszystko będzie dokładnie takie, jak chcesz.

Możliwości technologii Smart Home

Wszystko w jednej ręce

Dzięki temu systemowi (Smart Home) można regulować każdy element domu za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń: od rolet przez ogrzewanie po oświetlenie nadające nastrój wnętrzu – można stworzyć odpowiednią atmosferę, aby czuć się dobrze w każdym pomieszczeniu – według własnych upodobań.

Nawet podczas nieobecności można monitorować dom za pomocą odpowiedniego sprzętu, włączyć ogrzewanie w drodze do domu w zimne dni oraz obsługiwać sprzęt oświetleniowy i dźwiękowy z hotelu w czasie wakacji. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają systemy monitorujące, czujniki i e-klucze.

Kontrola ogrzewania za pomocą aplikacji

Termostat w kieszeni

Jedną z najmniejszych i najważniejszych innowacji w świecie Smart Home jest termostat grzejnikowy. Jest on dostępny w każdym sklepie elektrycznym i po prostu montowany na grzejniku. Większość nowych grzejników jest już przystosowana do tego systemu. Prostsze modele współpracują z Bluetooth. Maksymalny komfort można uzyskać dzięki kompletnemu zestawowi startowemu Smart Home.

Zazwyczaj, oprócz bramy, obejmuje on dostęp do systemu Smart Home, czujników, a także niektórych termostatów grzejnikowych. Następnie wystarczy kontrolować regulator ogrzewania poprzez sieć WLAN za pomocą odpowiedniej aplikacji na smartfonie i można ustawić ogrzewanie bezpośrednio przez WLAN – używając Asystenta Google lub Alexy firmy Amazon, nawet za pomocą sterowania głosowego. Oczywiście jest to także możliwe z wieloma termostatami, na każdym grzejniku w domu. W ten sposób można błyskawicznie ustawić żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Wygodne oszczędzanie pieniędzy

Termostat zintegrowany z systemem Smart Home jest nie tylko praktyczny i dba o przytulną atmosferę w domu, ale także pomaga oszczędzać pieniądze. Jest to możliwe, ponieważ unika się niepotrzebnego ogrzewania poszczególnych pomieszczeń i zamiast standardowych opcji regulacji od 1 do 5 na termostacie ręcznym, można wyregulować temperaturę z dokładnością do jednej dziesiątej stopnia. Dzięki temu zawsze jest przyjemnie ciepło i nigdy nie jest za gorąco. Przy zakupie systemu Smart Home do kontroli ogrzewania warto wspomnieć, że w przypadku aplikacji nie trzeba ponosić żadnych opłat abonamentowych. Istnieje kilka aplikacji dostarczanych przez producenta dla systemów Android i iOS, które oferują taką samą wydajność za darmo i są kompatybilne z Alexą i Asystentem Google.

Symulator obecności

Działaj zapobiegawczo

Życie toczy się nie tylko w domu. Niezależnie od tego, czy jesteś przez dłuższy czas na wakacjach, jeździsz codziennie do pracy, czy chcesz spotkać się z przyjaciółmi wieczorem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez pewien czas nikogo nie będzie w domu.

Ciemny dom, w którym nic się nie dzieje, może zwrócić uwagę włamywaczy. Jeżeli podczas swojej nieobecności chcesz zabezpieczyć swój dom wyposażony w system Smart Home, dobrym wyborem jest symulator obecności w domu. System ten automatycznie steruje urządzeniami zintegrowanymi w rozwiązaniu Smart Home zgodnie z wcześniej zdefiniowanymi kryteriami. Taki system umożliwia włączanie i wyłączanie świateł, odtwarzanie muzyki i – krótko mówiąc – sprawia wrażenie, że ktoś jest w domu. Szczególnie skutecznie zapobiega spontanicznym włamaniom.

Gotowy na każdą okazję

Powszechnie stosowane symulatory obecności oferują wiele gotowych scenariuszy do wyboru. Może być nim poranna rutyna w łazience, ale także program na cały dzień. Programy te można zmieniać z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie. Można również ustawić nowe profile dostosowane do codziennej rutyny. Można także upewnić się, że nasz serwis Smart Home działa tak efektywnie energetycznie, jak to tylko możliwe, np. włączając tylko jedno światło w tym samym czasie – w ten sposób pomagamy chronić środowisko.

Dzięki czujnikom drzwi i okien, które uruchamiają alarm po nieautoryzowanym otwarciu, dom jest zawsze chroniony, nawet podczas długiej lub częstej nieobecności domowników. Aby uwiarygodnić Twoją obecność w domu, warto poprosić sąsiadów lub przyjaciół o doglądanie nieruchomości podczas dłuższych wakacji i, jeżeli to konieczne, pielęgnację ogrodu. Dzięki temu, wracając do domu, będziesz spokojniejszy.

Kontrola głosowa

Na komendę – kontrola głosowa systemu Smart Home

Alexa firmy Amazon, domowy Asystent Google, Siri firmy Apple, Cortana firmy Microsoft, a teraz także Jarvis firmy Facebook – inteligentni osobiści asystenci stają się coraz bardziej powszechni w codziennym życiu. Jest to dość logiczne, ponieważ pozwalają użytkownikowi obsługiwać telewizor, zamawiać jedzenie i wyszukiwać informacje w Internecie za pomocą prostego polecenia głosowego. Nawet systemy Smart Home są teraz kompatybilne ze wszystkimi popularnymi asystentami. Przykładowo, w przypadku korzystania z Google Home lub Amazon Echo można zintegrować te systemy z bramką Smart Home, tak aby bezpośrednio kontrolować ogrzewanie, włączać światła lub odtwarzać ulubioną muzykę. Można również ustawić programy, które automatycznie reagują na konkretnych użytkowników. Kolejną zaletą popularnych inteligentnych asystentów jest łatwość łączenia się ze sobą urządzeń różnych producentów. Można więc ulepszyć swój system Smart Home lub urządzić krok po kroku – według własnych upodobań.

Zwracaj uwagę na bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o inteligentnych asystentów, to wielu użytkowników ma obawy dotyczące prywatności danych. Należy pamiętać, że wielu asystentów przekaże dane swoim producentom – w tym dane z systemu Smart Home, takie jak programy ogrzewania i symulatory obecności. Należy dokładnie zapoznać się z odpowiednimi umowami przygotowanymi dla użytkowników końcowych, a następnie zdecydować, z którego systemu skorzystać. Wiele systemów oferuje również dodatkowe opcje ochrony prywatności. Ponadto wszystkie aplikacje, takie jak sklep Google Play Store, Apple Store lub Microsoft Store muszą być zgodne z europejską lub bardziej restrykcyjną, niemiecką polityką prywatności. W zamian otrzymujesz maksymalną łatwość obsługi i możliwość relaksu – na przykład rano, gdy wejdziesz do łazienki, powita Cię ulubiona muzyka. Inteligentny asystent z funkcją kontroli głosowej sprawia, że obsługa systemu Smart Home jest dziecinnie prosta.

ViSound

Inteligentna łazienka

Smart Home w łazience

System Smart Home zawitał do łazienki już dawno temu. Oferuje on m.in. bezprzewodowe kontrolowanie temperatury wody i ogrzewania. Villeroy & Boch wykorzystuje te rozwiązania i integruje je ze swoimi popularnymi kolekcjami. Nowe kolekcje obejmują systemy nagłośnieniowe zainstalowane bezpośrednio w lustrach ściennych, sterowane oświetlenie LED oraz opcje bezprzewodowego ładowania smartfonów i tabletów. I tak, w trakcie kąpieli, można np. stworzyć odpowiedni nastrój ustawiając oświetlenie. Osoby lubiące śpiewać pod prysznicem mogą odtworzyć swój ulubiony utwór za pomocą kontroli głosowej – radia pod prysznic są obecnie passé. Poznaj łazienkę przyszłości z Villeroy & Boch i skonfiguruj swoją inteligentną łazienkę według własnych upodobań.

Finion

Muzyka w łazience

Właściwy dźwięk

Rozbudzać się przy dźwiękach „I’m Walking on Sunshine”, relaksować się wieczorem przy muzyce klasycznej lub po prostu cieszyć się ulubioną muzyką pod prysznicem – wszystko dzięki systemom Smart Home do łazienki Villeroy & Boch. Przed rozpoczęciem kąpieli pod prysznicem można ustawić swoją playlistę i słuchać muzyki odtwarzanej z systemu nagłośnieniowego zamieszczonego w lustrze. Dzięki innowacyjnemu systemowi ViSound można również przekształcić wannę w głośnik i poznać nowy świat relaksu. Dzięki indukcyjnym, bezprzewodowym stacjom ładującym smartfony i tablety pozostają w pełni sprawne bez konieczności użycia kabli. Dzięki temu, stosując Villeroy & Boch, można cieszyć się ulubioną muzyką również w łazience.

Lustra łazienkowe Villeroy & Boch

Nowoczesne oświetlenie łazienkowe

Zapewnij odpowiednie oświetlenie w łazience

Niemal nic nie zakłóca relaksu podczas kąpieli bardziej niż za jasne światło. Kolekcje Finion i More To See firmy Villeroy & Boch oferują indywidualnie regulowane oświetlenie LED do łazienki. Oprawy energooszczędne są przeznaczone do oświetlenia pośredniego, mogą być przełączane pomiędzy ciepłą i zimną bielą oraz sterowane indywidualnie za pomocą pilota. Dzięki temu nawet w łazienkach bez naturalnego oświetlenia jest zawsze wystarczająco jasno. Od jasnego światła do precyzyjnego golenia lub makijażu do delikatnego, nastrojowego oświetlenia – wszystko jest w Twoich rękach.

Światło w łazience

Lustro More To See One

Kompleksowe rozwiązanie

Lustra łazienkowe z uniwersalnej kolekcji More To See One są dostępne w wielu rozmiarach i mogą być wyposażone w system modułowy z gniazdami, półkami i oświetleniem LED.

Kliknij tutaj, aby przejść do kolekcji More To See One

Finion Features

Wygodna łazienka

Podświetlane lustra łazienkowe Finion Features firmy Villeroy & Boch są nie tylko wyjątkowo wytrzymałe, ale oferują również bezstopniowo regulowane oświetlenie LED.

Tutaj dowiesz się więcej o Finion Features