Przegląd produktów

Znajdź odpowiedni produkt Villeroy & Boch do swojej wymarzonej łazienki

Trwałe, higieniczne i funkcjonalne

Urządzenia sanitarne są używane codziennie przez każdego z nas. Właśnie dlatego firma Villeroy & Boch postawiła na duży sukces, opracowując ceramikę sanitarną łączącą wysoką funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem i najwyższą możliwą higieną. Z nowoczesnymi toaletami firmy Villeroy & Boch, zarówno z miskami ustępowymi lejowymi jak i z miskami ustępowymi z półką, każdy wybór dotyczący łazienki jest właściwy. Ponadczasowość i trwałość to naturalna właściwość wszystkich produktów firmy Villeroy & Boch. Do każdego stylu łazienki można dobrać pasującą serię łazienkową i oczywiście odpowiednie toalety uzupełniające aranżację wnętrza. Wraz z zespołem projektantów wnętrz firma Villeroy & Boch opracowuje urządzenia sanitarne z myślą o obecnym stylu życia, także w łazience, integrując najnowsze technologie ze standardami higienicznymi.

Przejdź do modeli


Miski ustępowe z półką o medycznej przewadze

Miski ustępowe z półką są wyposażone w mały stopień. Zanieczyszczenia spadają najpierw właśnie tam, dlatego nic nie może się rozprysnąć. Tylko podczas procesu spłukiwania zanieczyszczenia są spłukiwane razem z wodą do syfonu. W domach prywatnych tego typu toaleta występuję coraz rzadziej ze względu na intensywniejszy rozwój nieprzyjemnych zapachów niż w przypadku misek ustępowych lejowych. Niemniej jednak miski ustępowe z półką są powszechne, szczególnie w placówkach medycznych. Stopień ten pozwala na usunięcie próbek kału bez dalszego zanieczyszczenia wodą.


Łatwiejsze czyszczenie miski ustępowej z półką dzięki technologii CeramicPlus

Nikt nie lubi czyścić toalet. Z tego powodu firma Villeroy & Boch, we współpracy z projektantami, opracowała miski WC ze specjalnie uszczelnioną ceramiką CeramicPlus, która ułatwia czyszczenie. Dzięki odpornej na zabrudzenia wykończonej powierzchni, wszelkie zabrudzenia i osady z kamienia całkowicie spływają wraz ze spłukiwaną wodą do syfonu. Powierzchnia nie tylko pozostaje dłużej czysta i jest niezwykle łatwa w pielęgnacji, ale także minimalizuje tworzenie zarazków i bakterii. Rozwój nieprzyjemnych zapachów jest również zmniejszony, ponieważ żadne zanieczyszczenia nie pozostają na powierzchni. 

Do czyszczenia należy używać wyłącznie miękkich gąbek lub ściereczek, bez proszków do szorowania. Proszek do szorowania i szorstkie gąbki powodują uszkodzenie powierzchni CeramicPlus i z upływem czasu, zanik efektu perlenia się. Chemiczne lub fizycznie agresywne produkty do pielęgnacji również nie są konieczne w przypadku powierzchni CeramicPlus, ponieważ uporczywy brud nie może nawet powstać. W zakresie środków czyszczących można używać wszystkich popularnych uniwersalnych środków czyszczących i domowego octu. W celu zapewnienia jeszcze większej higieny Villeroy & Boch ma w swojej ofercie innowacyjną powłokę AntiBac. Zintegrowane w ceramice szkliwo z jonami srebra zmniejsza mnożenie się bakterii o ponad 99%. Ponadto te mikrocząsteczki, bezpieczne dla ludzi i dla środowiska, stanową trwałą, optymalną ochronę higieniczną.


Miska ustępowa z półką mocowana na podłodze lub na ścianie

Miskę ustępową z półką można zamocować w łazience na podłodze lub na ścianie, w zależności od własnych upodobań. Do niektórych stylów pasuje stojąca miska WC, często ze spłuczką podtynkową, która stanowi doskonałe dopełnienie aranżacji wnętrza. Model stojący O.novo może być również w razie potrzeby wyposażony w zawór spłukujący, wnosząc do łazienki więcej uroku w stylu retro i odrobinę nostalgii. Instalacja i wymiana stojącej miski WC jest również tańsza niż w przypadku modeli podwieszanych. Niemniej jednak modele podwieszane zyskują coraz bardziej na popularności. Ponieważ w przypadku tego modelu podłoga nie ma żadnego kontaktu z toaletą, czyszczenie łazienki jest dokładniejsze, gdyż można wygodnie przetrzeć podłogę pod toaletą. Łazienka wygląda na przestronniejszą, zaś spłuczka w przypadku tego modelu jest zazwyczaj ukryta w ścianie i widoczne są tylko płytki spłukujące. Dzięki temu łazienka wizualnie wydaje się większa.

Większy komfort

Miski ustępowe z półką firmy Villeroy & Boch charakteryzują się klasycznym okrągłym, owalnym wzornictwem. Ten ponadczasowy kształt pasuje do niemal każdego stylu łazienki, co czyni go prostym wyborem. Przykładowo, podwieszane modele z serii Subway charakteryzują się czystymi liniami w nowoczesnym stylu. W zależności od indywidualnego stylu wystroju łazienki można znaleźć miski WC z tej serii w różnych wariantach kolorystycznych – w kolorach białym, białym gwiaździstym i białym kremowym. Zarówno te, jak i optycznie bardziej klasyczne modele z serii O.novo, dostępne w wersjach podwieszanych i stojących, są dostępne ze specjalną ceramiką CeramicPlus i technologią AntiBac. W ten sposób można skrócić czas czyszczenia łazienki i dłużej czuć się dobrze.

Miski ustępowe z półką do wymagań specjalnych

Do specjalnych wymagań firma Villeroy & Boch opracowała miski ustępowe, które są szczególnie długie, umożliwiając ich instalację również w łazience przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Podwyższona i nieco wydłużona toaleta jest wskazana u osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub osób starszych. Domyślnie toalety są niższe niż krzesło do jadalni, a to oznacza, że w pewnych okolicznościach wstanie z toalety może być trudne. Model miski ustępowej z półką z serii O.novo Vita został opracowany zgodnie z normą DIN 18040 i dlatego nadaje się również dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Kompaktowe miski ustępowe z półką

Kompaktowe miski WC doskonale sprawdzają się w małych łazienkach. Głębokość lub długość miski ustępowej jest nieco mniejsza niż w przypadku większości toalet. W ten sposób łazienki dla gości lub małe łazienki mogą być wyposażone w wysokiej jakości miski WC firmy Villeroy & Boch. Seria O.novo i O.novo Vita zawiera krótkie miski ustępowe z półką, dostępne również w wersji z uszczelnioną powierzchnią CeramicPlus. Łazienka dla gości nie powinna wyglądać gorzej niż główna łazienka. Villeroy & Boch zapewnia wysoką jakość i eleganckie wzornictwo nawet na małej powierzchni.


Zużycie wody przyjazne dla środowiska

Dzięki najnowocześniejszym technologiom zintegrowanym w urządzeniach sanitarnych firmy Villeroy & Boch zarówno miski ustępowe z półką jak i miski ustępowe lejowe oszczędzają wodę i zapewniają stałą wydajność spłukiwania. Zapotrzebowanie na wodę do spłukiwania wynosi maksymalnie 6 litrów na cykl spłukiwania. Dzięki temu urządzenia sanitarne będą nie tylko dokładnie czyszczone przy każdym spłukiwaniu, ale są również przyjazne dla środowiska. Odpływ w misce ustępowej z półką firmy Villeroy & Boch jest poziomy, co dzisiaj jest normą. Jeśli w danym domu nadal znajduje się pionowy odpływ WC, tak jak w niedawno odrestaurowanych starych budynkach, nadal można wybrać nową toaletę z poziomym odpływem. Należy jednak dokonać odpowiednich modernizacji. Dzięki zastosowaniu kolanka 90° poziomy odpływ staje się pionowym odpływem. Montaż tego elementu jest szybki i łatwy. Szukając najlepszej toalety do swojej łazienki, nie trzeba się ograniczać.


Dlaczego miski ustępowe z półką firmy Villeroy & Boch to dobry wybór?

Z miskami ustępowymi z półką firmy Villeroy & Boch zawsze otrzymujesz produkty najwyższej jakości, łączące funkcjonalność z najnowszą technologią. Ponieważ czynnik ochrony środowiska jest dla nas bardzo ważny, firma Villeroy & Boch opracowała miski WC, które zapewniają optymalne czyszczenie przy zmniejszonym zużyciu wody. Brud i bakterie nie mają szans, ponieważ powierzchnie AntiBac i CeramicPlus umożliwiają łatwe czyszczenie miski WC. Miski ustępowe z półką firmy Villeroy & Boch stanowią połączenie wzornictwa, innowacyjności, najnowocześniejszej technologii, higieny, przyjazności dla środowiska i najwyższego poziomu funkcjonalności. Czysta jakość ceramiki sanitarnej, której używamy na co dzień, jest dla firmy Villeroy & Boch oczywistością.