Łazienka bez barier

Funkcjonalność w połączeniu z pięknym wzornictwem wykończenia

Komfort w łazience mimo braku sprawności

Łazienka bez barier wyróżnia się w szczególności specjalnymi optymalizacjami i opcjami zwiększającymi wygodę: w takiej sytuacji wymagane jest przemyślane rozplanowanie urządzeń sanitarnych i wnętrza. Szczególnie ważny jest brak progów oraz sposób urządzenia dostosowany do wieku użytkowników i zapewniający dużo miejsca i swobodę ruchów. Jeżeli chodzi o wielkość pomieszczenia, zdecydowanie korzystne są duże łazienki – oczywiście zmiany budowlane pomieszczenia są możliwe także później. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia podczas projektowania idealnej łazienki i wspólnie ze specjalistą odkrywaj różnorodne koncepcje i optymalne rozwiązania – nawet w trudnych warunkach przestrzennych.

Przejdź do planera łazienki

Brak barier w połączeniu ze szlachetnym wzornictwem

O.novo Vita

Squaro Infinity

Urządź łazienkę bez barier

Łazienka urządzona bez barier sprosta każdej sytuacji życiowej: zapewnia dużo miejsca dla całej rodziny i może być używana przez osoby z różnych pokoleń. Wybiegając myślami w przyszłość, stwierdzimy, że łazienka bez barier zapewni nam maksymalny komfort i bezpieczeństwo

Przejdź do umywalek dostosowanych do niepełnosprawnych

 Duży prysznic z brodzikiem posadzkowym oraz siedziskiem prysznicowym umożliwia łatwe wchodzenie i wychodzenie. Jego eleganckie wzornictwo harmonijnie wpasowuje się w łazienkę. Dodatkowy element wyposażenia w postaci deszczownicy zapewnia wymarzone chwile odprężenia

Przejdź do brodzików

Dyskretne uchwyty w okolicy umywalki, toalety, bidetu lub w wannie służą również do pomocy przy wstawaniu i zapewniają maksymalny komfort. Można je estetycznie zintegrować z wystrojem łazienki. Maksymalny poziom wygody zapewnia także umywalka umożliwiająca podjechanie na wózku zapewniająca dużo miejsca na przybory. Ponadto wszystkie drążki na ręczniki, regały i szafy należy zainstalować na takiej wysokości, aby były łatwo dostępne.

Przejdź do umywalek dla łazienek bez barier

Porady dotyczące łazienki bez barier

  • Najpierw dowiedz się, o co chodzi w urządzaniu łazienki bez barier: norma DIN 18040 zawiera informacje o tym, na co należy zwrócić uwagę.

  • Wejście do łazienki musi mieć szerokość co najmniej 90 cm.

  • Należy pamiętać, aby była dostępna powierzchnia 150 cm x 150 cm, która zapewni wystarczającą swobodę ruchów i pomieści wózek inwalidzki.

  • Także toaleta bez barier musi mieć określone wymiary: wymagana jest głębokość 70 cm, a dla użytkowników wózków miejsce z boku toalety musi mieć szerokość 90 cm. Rozwiązaniem szczególnie godnym polecenia jest tzw. toaleta z funkcją mycia, łącząca funkcje toalety i bidetu, co pozwala oszczędzić cenną przestrzeń.