Łazienka bez barier
Funkcjonalność w połączeniu z pięknym wzornictwem wykończenia
Komfort w łazience mimo braku sprawności

Łazienka bez barier wyróżnia się w szczególności specjalnymi optymalizacjami i opcjami zwiększającymi wygodę: w takiej sytuacji wymagane jest przemyślane rozplanowanie urządzeń sanitarnych i wnętrza. Szczególnie ważny jest brak progów oraz sposób urządzenia dostosowany do wieku użytkowników i zapewniający dużo miejsca i swobodę ruchów. Jeżeli chodzi o wielkość pomieszczenia, zdecydowanie korzystne są duże łazienki – oczywiście zmiany budowlane pomieszczenia są możliwe także później. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia podczas projektowania idealnej łazienki i wspólnie ze specjalistą odkrywaj różnorodne koncepcje i optymalne rozwiązania – nawet w trudnych warunkach przestrzennych.
Brak barier w połączeniu ze szlachetnym wzornictwem
Urządź łazienkę bez barier
Porady dotyczące łazienki bez barier

- Najpierw dowiedz się, o co chodzi w urządzaniu łazienki bez barier: norma DIN 18040 zawiera informacje o tym, na co należy zwrócić uwagę.
- Wejście do łazienki musi mieć szerokość co najmniej 90 cm.
- Należy pamiętać, aby była dostępna powierzchnia 150 cm x 150 cm, która zapewni wystarczającą swobodę ruchów i pomieści wózek inwalidzki.
- Także toaleta bez barier musi mieć określone wymiary: wymagana jest głębokość 70 cm, a dla użytkowników wózków miejsce z boku toalety musi mieć szerokość 90 cm. Rozwiązaniem szczególnie godnym polecenia jest tzw. toaleta z funkcją mycia, łącząca funkcje toalety i bidetu, co pozwala oszczędzić cenną przestrzeń.