Łazienka z dachem dwuspadowym

Praktyczne wykorzystanie skosów w łazienkach

Przytulność – komfort mieszkania – romantyka: skosy wprowadzają przyjemną, ciepłą atmosferę. Z drugiej strony ze względu na nie urządzenie łazienki może być prawdziwym wyzwaniem. Zapraszamy do zapoznania się z pomysłami na aranżację łazienki, które pozwalają na optymalne i umiejętne wykorzystanie skosów.

Zwróć uwagę na odpowiednią wysokość

Mimo całej przytulności nie można zapomnieć o podstawowym problemie łazienek ze skosami: wymagają dopracowanych rozwiązań aranżacyjnych, idealnie wykorzystujących dostępną przestrzeń. To bardzo ważne, aby przede wszystkim w okolicy WC, umywalki meblowej i prysznica była dostępna wysokość co najmniej dwóch metrów, ponieważ mniejsza wysokość pozbawia możliwości komfortowego użytkowania i zwiększa ryzyko uderzeń w głowę. Kąt Twoich skosów jest niewielki? W niektórych przypadkach możliwe jest ustawienie toalety lub umywalki meblowej pod skosem.

Oszczędność miejsca i prawidłowe rozplanowanie

Umiejętnie wykorzystaj miejsce pod skosami

Do ustawiania pod skosami bardzo dobrze nadają się wanny. Poza wchodzeniem i wychodzeniem nie jest tutaj wymagana większa ilość miejsca na wysokość. W szczególności wanny narożne i zaokrąglone modele dobrze wpasowują się w przestrzeń. Romantyka w czystej postaci: duże okna dachowe to przyjemność kąpieli pod niebem pełnym gwiazd.

Nie chcesz zrezygnować z prysznica? Nie ma takiej konieczności, ponieważ również w łazience ze skosami można zainstalować odpowiednio duży prysznic. Ustaw prysznic wykonany pod wymiar pod skosem i przekonaj się, że także w takiej sytuacji prysznic może być komfortowy. Dodatkową porcję luksusu wprowadzi do łazienki wykonana pod wymiar sauna lub kabina na podczerwień, którą można ustawić pod skosem w taki sposób, aby nie powodowało to żadnych ograniczeń.

Nasze warianty pryszniców

Puste przestrzenie jako miejsce do przechowywania

Koncepcje aranżacji przestrzeni w łazienkach ze skosami wymagają również przemyślanych rozwiązań, ponieważ w takiej sytuacji nie wszystkie sposoby aranżacji będą możliwe. Jest jednak całkowicie pewne, że przestrzeń pod skosem nie jest stracona, ponieważ na przykład można ją wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeżeli skos sięga nisko w kierunku podłogi, można zastosować ściankę boczną i stworzyć w ten sposób pustą przestrzeń, która — po wyposażeniu w drzwi i podłogę regałową — może pełnić funkcję miejsca do przechowywania rzeczy poza widokiem. Ponadto za dodatkową ścianką można w nieskomplikowany sposób ukryć puste rury i odpływy.

Spraw, aby małe wnętrza wydawały się większe

Podczas aranżacji łazienki ze skosami dachowymi warto również kierować się poradami dla małych łazienek, ponieważ skosy pomniejszają łazienki nie tylko optycznie, lecz także realnie. Rzeczywistą wielkość pomieszczenia można obliczać na podstawie 2. porządku obliczania, któ‏ry nie uwzględnia części pomieszczenia o wysokości poniżej 1 metra – a wszystkie części pomieszczenia o wysokości od 1 do 2 metrów wlicza tylko do połowy. Należy pamiętać o tym, aby elementy wyposażenia miały jasne kolory, i w razie potrzeby zastosować kolorystyczne akcenty, które ożywią łazienkę. Wielkopowierzchniowe płytki, wystarczające powierzchnie lustrzane oraz odpowiednio ustawione źródła światła stworzą wrażenie większej przestrzeni i nadadzą jej optyczną głębię.

Zainspiruj się