Twoja lista zapamiętanych danych

Na tej liście możesz zapisywać interesujące Cię produkty i mieć do nich nieograniczony i szybki dostęp.

Po prostu kliknij symbol listy

Jak odbywa się wymiana wody w wannie z hydromasażem?

Wraz z upływem czasu poza substancjami służącymi do uzdatniania wody gromadzą się pozostałości proszków do prania z kostiumów kąpielowych i dodatków do kąpieli ze skóry i znacząco utrudniają zachowanie czystości wody. Płukanie kostiumów i branie prysznica bez mydła przed użyciem wanny przyczynia się do tego, że woda pozostaje dłużej czysta, przejrzysta i przyjemna w używaniu. Zależnie od użytkowania wodę należy wymieniać co 1-4 miesiące lub wtedy, kiedy trudno jest ustawić ilości chemikaliów czyszczących. Przed wymianą wody z wanny należy wyjąć wszystkie przewody JetPaks™. Oczyścić rejony JetPod™ preparatem przeznaczonym do czyszczenia powierzchni wanien z hydromasażem. Por. rozdział „Pielęgnacja wanny z hydromasażem”. Oczyścić spód zestawów JetPak™ z przewodami o przyłączami preparatem przeznaczonym o czyszczenia powierzchni wanien z hydromasażem i pędzla z długim, miękkim włosiem.

WAŻNA WSKAZÓWKA: Spuścić wodę z wanny w miejscu, które może poradzić sobie z dużą ilością wody. Jeżeli woda spuszczana jest na zewnątrz, upewnić się, że ilości środków dezynfekujących zawartych w wodzie (chlor lub brom) wynoszą poniżej 0,5 PPM.

OSTRZEŻENIE: Należy uważać, aby spuszczana woda nie przedostała się przez okna lub studzienki okien piwnicznych do piwnicy.

Wodę z wanny z hydromasażem można spuścić w następujący sposób:

Krok 1: Odłączyć główne zasilanie prądowe wanny z hydromasażem.

Krok 2: Zawór odpływowy znajduje się pod drzwiczkami przegródki na urządzenia, za którymi są zamontowane agregaty techniczne.

Krok 3: Wyciągnąć zawór odpływowy, wykonując lekki obrót w kierunku zgodnym z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

Wskazówka: Zawór jest całkowicie wyciągnięty przy długości ok. 5 cm. W razie potrzeby użyć szczypiec.

Krok 4: Zdjąć pokrywkę zaworu odpływowego.

Wskazówka: Jeżeli zawór odpływowy jest całkowicie wyciągnięty, woda nie może odpływać.

Krok 5: Podłączyć standardowy wąż ogrodowy dostępny w handlu. Wcisnąć zawór odpływowy ponownie do połowy, aby woda mogła odpływać.

Wskazówka: Z wanny odpływa około 19 litrów wody na minutę. Spuszczać wodę w bezpiecznym oddaleniu od studzienek okien piwnicznych lub drzwi piwnic.

Krok 6: Po spuszczeniu całej wody z wanny wyciągnąć całkowicie zawór odpływowy, odłączyć wąż ogrodowy, założyć pokrywę zaworu na miejsce i ponownie całkowicie wcisnąć zawór odpływowy.

Aby ponownie napełnić wannę wodą:

OSTRZEŻENIE: Podczas napełniania wanny zawsze wykonywać dezynfekcję szokową. Postępować przy tym zgodnie z instrukcjami zawartymi w części „Uzdatnianie chemiczne wody”.

Krok 1: W celu uniknięcia powstawania pęcherzyków powierza w pompach podczas napełniania wanny przełożyć wąż przez klapę skimmera do jednostki filtrującej. Wlać wodę do wskaźnika poziomu wody na osłonie jednostki filtrującej.

Krok 2: Podłączyć wannę ponownie do zasilania prądowego.

Krok 3: W celu zresetowania systemu sterowania nacisnąć dowolny przycisk.

Krok 4: Założyć drzwiczki przegródki na urządzenia na miejsce.

Krok 5: Postępować zgodnie z instrukcjami w części „Napełnianie wanny z hydromasażem od nowa”.

WAŻNA WSKAZÓWKA: Wannę z hydromasażem wolno napełniać miękką wodą tylko wtedy, jeżeli od razu zostanie dodany odpowiedni dodatek mineralny. Jeżeli woda jest ekstremalnie twarda, należy ją rozcieńczyć przez zmieszanie z wodą, która została uzdatniona zmiękczaczem wody, lub przez dodanie specjalnego zmiękczacza wody. Dalszych informacji chętnie udzieli Państwu autoryzowany sprzedawca specjalistyczny Villeroy & Boch.

WSKAZÓWKA: Im wyższy poziom wody w wannie, tym mniej użytkowników może z niej korzystać.