Twoja lista zapamiętanych danych

Na tej liście możesz zapisywać interesujące Cię produkty i mieć do nich nieograniczony i szybki dostęp.

Po prostu kliknij symbol listy

Ogólne informacje o dostawie

Przed dostawą wanny dopilnować, aby droga transportu była wolna i nie była zastawiona przeszkodami. Przeszkody takie, jak np. zwisające gałęzie drzew, markizy, wystające gazomierze, wodomierze i klimatyzacje mogą blokować dostęp. Jeżeli to możliwe, brama, część ogrodzenia lub inne przedmioty muszą być usunięte, aby można było przewieźć wannę do wybranego miejsca. Jeżeli na drodze znajduje się więcej niż sześć następujących po sobie stopni bez spoczników międzypiętrowych, należy w miarę możliwości wybrać inną drogę. Sprawdzić wymiary w przypadku zakrętów pod kątem 90°, aby zagwarantować, że wannę będzie można przesunąć za narożnik. Do instalacji może być potrzeby żuraw, który posłuży do przeniesienia wanny do jej miejsca przeznaczenia. Może być tak w przypadku, kiedy wannę trzeba rozładować z wózka z kółkami, a na drodze znajduje się mur do pokonania, bo np. dojście jest za wąskie, występ dachu jest za niski, narożnik jest za wąski lub schody są za strome. Żuraw stosuje się często i z reguły jest to najprostsza oraz najbezpieczniejsza metoda przestawiania wanny, kiedy dostęp jest utrudniony. Żuraw dysponuje wysięgnikiem zamontowanym na samochodzie ciężarowym i pasuje do wjazdu. Operator żurawia przeniesie wannę nad murami, budynkiem lub innymi przeszkodami i opuści ją jak najbliżej miejsca ustawienia.

A. Przeszkody takie, jak np. zwisające gałęzie drzew, markizy, wystające gazomierze, wodomierze i klimatyzatory mogą blokować dostęp.

B. OSTRZEŻENIE: Uważać na przewody prądu.

C. Jeżeli to możliwe, brama, część ogrodzenia lub inne przedmioty muszą być usunięte, aby można było przewieźć wannę do wybranego miejsca.

D. Sprawdzić wymiary w przypadku zakrętów pod kątem 90°, aby zagwarantować, że wannę będzie można przesunąć za narożnik.

E. Jeżeli na drodze znajduje się więcej niż sześć następujących po sobie stopni bez spoczników międzypiętrowych, należy w miarę możliwości wybrać inną drogę.

Zależnie od właściwości drogi dojścia do planowanej lokalizacji wannę można transportować w ułożeniu poziomym lub pionowym. W poniższych tabelach zostały podane wymiary wanny w ustawieniu poziomym lub pionowym. WSKAZÓWKA: Wysokość wózka z kółkami należy doliczyć do wysokości wanny. Daje to łączną wysokość, która musi być wolna do góry. Takie wózki z kółkami mają z reguły wysokość 15,24 cm. (W razie potrzeby uzyskać informacje o dokładnej wysokości od autoryzowanego sprzedawcy specjalistycznego Villeroy & Boch).