Meble łazienkowe z drewna

Zadbaj o drewniane meble w łazience.

Meble łazienkowe z drewna

Powierzchnie mebli łazienkowych Villeroy & Boch wykonane są z materiałów, takich jak lakierowane drewno lub wytrzymałe materiały warstwowe. Drewno jest produktem naturalnym. Różnice w kolorze, strukturze, układzie słojów lub sęków i wykończeniu nie świadczą o błędach jakościowych, lecz o naturalnym pochodzeniu materiału.

Powierzchnie mebli nie mogą być wystawiane na działanie wody ani długo utrzymującej się wilgoci. Dlatego należy wycierać je suchą szmatką. Wszystkie powierzchnie są w ograniczonym stopniu odporne na działanie promieni UV. Długotrwałe wystawienie produktów na działanie promieni słonecznych może spowodować zmianę zabarwienia. Należy również unikać kontaktu powierzchni mebli z szorującymi i ostrymi przedmiotami.

Ślady po środkach chemicznych i kosmetykach, takich jak farby do włosów, odkamieniacze, zmywacze do paznokci, perfumy itp. należy jak najszybciej usuwać.

Właściwa pielęgnacja mebli

Uszkodzenia:

Zarysowania i ślady uszkodzeń na lakierowanych, fornirowanych lub pokrytych tworzywem drewnianych elementach należy jak najszybciej usunąć, by nie dochodziło do powiększania się powierzchni uszkodzenia.

Czyszczenie i pielęgnacja:
Nie używaj środków szorujących ani zawierających kwasy lub rozpuszczalniki i substancje natłuszczające! Powierzchnię zawsze wycieraj do sucha! Przed użyciem środka czyszczącego sprawdź na etykiecie, czy jest odpowiedni do czyszczonego materiału. Sprawdź jego działanie na powierzchni mebla w niewidocznym miejscu. Po każdym użyciu zalecamy wytarcie pozostałości mydła i przetarcie powierzchni do sucha czystą szmatką. Przestrzeganie tych wskazówek pozwoli zachować połysk powierzchni i uchroni ją przed plamami pozostawianymi po wyschnięciu wody.

Czyszczenie specjalnych powierzchni

  • Meble łazienkowe należy wycierać miękką, czystą szmatką nawilżoną letnią wodą i łagodnym środkiem czyszczącym do używania w gospodarstwach domowych (np. rozcieńczonym płynem do płukania), lekko dociskając szmatkę do powierzchni.
  • Powierzchnie luster wycieraj na mokro irchą i letnią wodą. Rogi luster wytrzyj do sucha.
  • Skórę naturalną i sztuczną wycieraj na mokro szmatką z mikro włókien i letnią wodą.
  • Metalowe powierzchnie wycieraj miękką szmatką, letnią wodą i łagodnym środkiem czyszczącym do używania w gospodarstwach domowych (np. rozcieńczonym płynem do czyszczenia).
  • Elementy ze stali nierdzewnej wycieraj szmatką z mikro włókien i nieszorującym środkiem czyszczącym do stali nierdzewnej. Zwilż szmatkę i wytrzyj element.
  • Płyty z kamienia naturalnego są impregnowane i można je czyścić jak zwykłe meble. Przestrzegaj również oddzielnych wskazówek dotyczących postępowania z płytami marmurowymi.
  • Płyty z kamienia sztucznego można wypolerować środkiem do polerowania (np. do lakierów samochodowych).
  • Zaplamienia należy czyścić miękką szmatką i środkami czyszczącymi używanymi w gospodarstwach domowych.
  • UWAGA! Dobrze działająca wentylacja łazienkowa jest niezbędna do utrzymania jakości i optyki mebli!

Wskazówka:

Elementy elektryczne w łazience należy czyścić suchą szmatką i wyłącznie po ich uprzednim odłączeniu od zasilania elektrycznego. Szczegół, o którym warto pamiętać: Pamiętaj, że, podobnie jak w wypadku wszystkich narzędzi elektrycznych, także w przypadku mebli z wbudowanym oświetleniem lub innym wyposażeniem elektrycznym, nie można dopuścić do kontaktu tych elementów z wodą!