Wellness

Akryl i Quaryl® – powierzchnie ułatwiające czyszczenie..

Wanna z zaletami

Nasze wanny i brodziki wykonane są z ceramiki sanitarnej lub wysokogatunkowych tworzyw sztucznych takich jak akryl i Quaryl®. Quaryl® jest mieszaniną drobnego piasku kwarcowego i akrylu. Opracowany przez Villeroy & Boch materiał łączy w sobie wszystkie cechy jakościowe akrylu i kwarcu. Dlatego też produkty z Quaryl®u oprócz wyjątkowego wzornictwa i komfortu charakteryzuje również długotrwała jakość i precyzja wykonania. Dodatkowo Quaryl® ułatwia utrzymanie ceramiki w czystości.

Powierzchnia wykonana z akrylu lub Quaryl®u jest aksamitnie gładka i nieporowata. W celu zachowania właściwego połysku ceramikę należy regularnie czyścić gąbką i płynnymi środkami czyszczącymi, przeznaczonymi do tworzyw sztucznych takich jak akryl.

Osady z kamienia można łatwo usunąć środkami czyszczącymi na bazie octu lub specjalnymi odkamieniaczami. Do usuwania pozostałości po kosmetykach zawierających regenerujące substancje idealnie nadają się alkaliczne środki czyszczące, np. zwykły płyn do płukania.

Zarówno akryl jak i Quaryl® są odporne na niepożądane działanie wszystkich środków chemicznych stosowanych w gospodarstwach domowych.

Wskazówka:

Na barwionych tworzywach sztucznych, takich jak akryl lub Quaryl® niewielkie uszkodzenia, takie jak rysy czy przypalenia można łatwo usuwać.

W tym celu należy używać dostępnych w sprzedaży zestawów czyszczących do akrylu. Mniejsze uszkodzenia powierzchni można również usuwać papierem ściernym (ziarnistość 1000 lub 1200) i czyścikiem z drobnej waty stalowej. Należy szlifować ostrożnie (może dojść do pogorszenia się wyglądu powierzchni!) w kierunku wzdłużnym, aż do przywrócenia jednolitego odcienia powierzchni. W wypadku połyskujących powierzchni obowiązuje ta sama zasada. W przypadku głębszych uszkodzeń, gdy zachodzi konieczność wypełnienia materiału, niezbędny jest dodatkowy zestaw naprawczy do akrylu (nr art. UCREP0037 do białego koloru). Połysk można przywrócić środkiem do polerowania, do czyszczenia metalu lub środkiem do polerowania lakierów samochodowych. W razie ewentualnych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z autoryzowanym punktem sprzedaży lub zakładem instalacyjnym.

W przypadku pytań dotyczących Quaryl®u prosimy o kontakt z autoryzowanym punktem sprzedaży lub naszym działem obsługi klienta.

Adresy można uzyskać na stronie https://www.villeroy-boch.pl/produkty/lazienka-i-wellness/produkty/znajdz-dystrybutora
lub dzwoniąc na numer: +49 (0) 68 64 -81 - 0.

Wanny z systemem hydromasażu

Wanny SPA Villeroy & Boch spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa i higieny. W celu zagwarantowania higieny, niektóre modele są wyposażone w specjalne dysze lub posiadają zautomatyzowany system czyszczenia. System ten uruchamia się automatycznie po odpłynięciu wody. Po usunięciu wody z przewodów są one
przedmuchiwane i osuszane powietrzem. Osuszanie można również włączać ręcznie, na przykład, gdy podczas czyszczenia do systemu dostanie się woda.

Wszystkie wanny z hydromasażem są dodatkowo wyposażone w specjalną pokrywę zatrzymującą włosy. Powoduje ona zatrzymanie odsysania wody, gdy dojdzie do zablokowania się odpływu.

Prawidłowe czyszczenie

Zalecamy przeprowadzać czyszczenie raz w miesiącu dobrym środkiem do czyszczenia wanien z hydromasażem. Domowe, łagodne produkty do czyszczenia łazienek mogą być używane do pielęgnacji powierzchni. Nie używać środków szorujących ani szorstkich gąbek, szmatek itp. Uporczywe plamy można usunąć gąbką i płynnymi, niepowodującymi zarysowań środkami czyszczącymi, rozcieńczonymi z wodą w odpowiednich proporcjach. Osady z kamienia najlepiej usuwać odpowiednim odkamieniaczem. Przed właściwym użyciem środka czyszczącego należy sprawdzić w niewidocznym miejscu na powierzchni, czy nie spowoduje on uszkodzenia powierzchni wanny. Widoczne części systemu hydromasażu, takie jak np. dysze itp., przed czyszczeniem można zdemontować (zobacz podręcznik użytkownika w celu uzyskania szczegółowych instrukcji).

Dobra rada

Kamień jest osadem mineralnym powstającym, między innymi, w trakcie odparowywania twardej wody, w której zawarte są duże ilości rozpuszczalnych soli wapnia i magnezu. Osadzanie kamienia zwiększa się w wyniku stosowania alkalicznych środków czyszczących, (= środki czyszczące na bazie mydła). Można je łatwo usunąć kwaśnym środkiem czyszczącym (=środki czyszczące na bazie kwasu), np. sprawdzonym, niedrogim i niepowodującym uszkodzeń stężonym octem.

Mydła, kosmetyki, szampony i inne środki powodujące wytrącanie się mydła, zawierają substancje, które niezbyt dobrze dają się rozpuścić środkami czyszczącymi na bazie mydła (np. płynem do płukania).

Utrata połysku lub zmatowienie świadczą o dużych osadach z kamienia. W takim wypadku dokładne wyczyszczenie powierzchni octem lub odkamieniaczem powinno przywrócić powierzchni połysk.

Do czyszczenia desek sedesowych z barwionego duroplastu wystarczy wilgotna szmatka. W razie konieczności można użyć jeszcze przystosowanych do tworzyw sztucznych, dostępnych w sprzedaży, nieszorujących ani nie żrących środków czyszczących przeznaczonych do użytku w gospodarstwach domowych.