Wanny narożne Villeroy & Boch

Oszczędność miejsca i estetyka kształtów.

Wanna narożna z kolekcji Squaro marki Villeroy & Boch

Mała łazienka nie powinna być powodem do rezygnacji z nowoczesnej wanny. Wanny narożne marki Villeroy & Boch łączą niewielką ilość potrzebnego miejsca z wysokim komfortem kąpieli i nowoczesnym wzornictwem. Niezależnie od tego, czy jest to wanna narożna z prysznicem czy też z systemem hydromasażu. My mamy wanny narożne, Ty masz wolny wybór. 

Wanny narożne: maksymalna ilość miejsca plus pełny relaks

Wanny narożne są wyraźnie bardziej kompaktowe w porównaniu z klasycznymi wannami, a jednak oferują w środku dużą ilość miejsca na relaksującą kąpiel. Wanna narożna o wymiarach 140 x 140 cm jest wyraźnie krótsza (i nieco szersza) w porównaniu z klasyczną wanną prostokątną lub owalną. Mimo tego elegancko wkomponowuje się w narożnik łazienki i prezentuje się harmonijnie również w małych pomieszczeniach. 

Wielkości i rozmiary

Dostępne są wanny narożne z kolekcji Loop & Friends, Squaro lub Subway. Szczególnie mało miejsca zajmuje wanna narożna Subway o wymiarach 130 x 130 cm, z kolei wanny narożne z kolekcji Squaro o rozmiarach do 145 x 145 cm są nieco większe. W przypadku wanien narożnych Loop & Friends użytkownik może korzystać z dodatkowej powierzchni w narożniku przeznaczonej do siedzenia lub odstawiania. We wszystkich wannach narożnych odpływy umieszczone są po środku, dzięki czemu w wannie można miło spędzać czas we dwoje i jednocześnie cieszyć się przyjemną kąpielą.

Wanna narożna z kolekcji Squaro marki Villeroy & Boch

Tylko najlepsze materiały dla naszych przepięknych wanien narożnych

Aby nasze wanny narożne mogły sprostać maksymalnym wymaganiom w kwestii kształtu, funkcjonalności i trwałości, do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie wyselekcjonowane surowce: akryl i jedyny w swoim rodzaju materiał Quaryl®, oba charakteryzujące się doskonałymi właściwościami.

Sprawdzony i wytrzymały: akryl

W Villeroy & Boch do produkcji wanien narożnych używa się wyłącznie płyt z lanego akrylu sanitarnego (PMMA). Zabarwiony i nieposiadający porów materiał jest bardzo odporny na uszkodzenia spowodowane spadającymi przedmiotami i ma dobre właściwości izolujące, dzięki czemu szybko nagrzewa się do temperatury wody w wannie i długo ją utrzymuje. Wanny narożne z akrylu absolutnie zachwycają także pod względem wyglądu – dzięki swojemu połyskowi i swojej klarownej formie. 

Piękno na wieki: Quaryl®

Quaryl® jest materiałową innowacją marki Villeroy & Boch oferującą szczególne zalety dotykowe i optyczne. Materiał odbierany jest jako cudownie gładki i przyjemnie ciepły, ma bardzo dobre właściwości izolujące i jest jednocześnie wyjątkowo wytrzymały i trwały. Możliwe jest to dzięki połączeniu 60 procent drobno zmielonych kryształków kwarcu z akrylem sanitarnym. Płynny Quaryl® jest następnie formowany w procesie wysoce precyzyjnego odlewania. Dzięki temu można wykonywać również filigranowe szczegóły: precyzyjne krawędzie, ciasne kąty i cienkie grubości ścianek. Jednocześnie wanny z Quarylu® są wyjątkowo trwałe i stabilne: są one odporne nawet na obciążenia dochodzące do 1000 kg.

Wanna narożna z funkcją hydromasażu dla relaksu i odpoczynku

Czy w swojej wannie chcesz poczuć coś więcej niż tylko relaks i odprężenie? W takim razie wybierz wannę narożną z funkcją hydromasażu i pozwól łagodnie masować się przez dysze powietrzne, dysze wodne lub też kombinację obu systemów. Dostępne są systemy Entry i Comfort, które umożliwią rozluźnienie napiętych mięśni i zintensyfikują przyjemne chwile podczas kąpieli.

Maksymalny komfort dzięki użyciu dysz Invisible Jets

Invisible Jets to innowacyjne dysze denne i boczne, które w stanie spoczynku w prawie niewidoczny sposób zlewają się z brzegiem wanny i wysuwają dopiero po ich aktywowaniu. Dysze masujące dostępne są w kolorach: złoty, chrom i biały. Użytkownik może sam zadecydować, czy w wannie narożnej mają być widoczne barwne akcenty lub czy mają one pozostać niewidoczne i nie zakłócać harmonijnego wzornictwa wanny. Montaż komponentów systemu w jednej płaszczyźnie z powierzchnią wanny nie tylko prezentuje się elegancko, lecz również ułatwia czyszczenie dysz i powierzchni wanny. Kierunek strumienia wody można dowolnie ustawiać, co zapewni perfekcyjny relaks podczas każdej kąpieli w wannie. Dysze Invisible Jets są dostępne opcjonalnie dla wanien narożnych z Quarylu®. 

Invisible Jets marki Villeroy & Boch
Whisper Jets marki Villeroy & Boch

Cichy niczym szelest liści: system dysz Whisper

Aby zaoferować naszym klientom jeszcze przyjemniejsze wrażenia podczas masażu, opracowaliśmy system dysz Whisper. Wzornictwo dysz zostało przeprojektowane w celu zminimalizowania poziomu hałasu bez jednoczesnego osłabienia efektu masowania. Poza tym dysze są częściowo wpuszczone w wannę równo z jej powierzchnią, co pozwala zaoferować maksymalny komfort i łatwiejsze czyszczenie wanny. Opcjonalny system dysz Whisper dostępny jest do prawie wszystkich wanien wykonanych z akrylu lub Quarylu®.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i czyszczenia wanien narożnych

Akryl i Quaryl® charakteryzują się nie tylko przyjemnym wyglądem, lecz również tym, że są szczególnie łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Ponieważ nie posiadają one żadnych porów lub spoin, zanieczyszczenia można bez problemu usuwać gąbką oraz płynnym i przeznaczonym do tworzyw sztucznych środkiem czyszczącym. Kamień można usuwać octem lub odkamieniaczem, w przypadku tłustych zabrudzeń wystarczy alkaliczny środek czyszczący, np. płyn do mycia naczyń. 

Czyszczenie wanien narożnych z systemem hydromasażu

Do regularnego czyszczenia wanny narożnej z systemem hydromasażu zaleca się dobry specjalistyczny środek czyszczący. Przed czyszczeniem można zdemontować widoczne komponenty, jak dysze czy osłony. Dokładniejsze informacje na ten temat podane są w instrukcji użytkownika.

Do czyszczenia powierzchni wanny można używać łagodnych produktów przeznaczonych do czyszczenia łazienek. Aby nie uszkodzić powierzchni, należy zrezygnować z używania środków szorujących i szorstkich gąbek lub ściereczek. Szczególnie uporczywe plamy można usuwać nierysującą gąbką i płynnym środkiem czyszczącym, który należy rozcieńczyć wystarczającą ilością wody. Przed użyciem środka czyszczącego należy sprawdzić jego działanie w niewidocznym miejscu pod kątem jego nieszkodliwości dla wanny lub komponentów systemu hydromasażu.

Czyszczenie Quarylu od Villeroy & Boch