Owalne wanny Villeroy & Boch

Harmonia kształtów.

Wanna Loop & Friends marki Villeroy & Boch

Wanna stanowi centralny element w każdej łazience i jest miejscem, w którym można się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Wanny owalne ze swoimi okrągłymi, symetrycznymi kształtami tworzą uspokajającą atmosferę w łazience i stanowią oazę spokoju, do której można uciec od codziennego zgiełku i w której można się całkowicie zanurzyć w chwilach odprężenia. Owalne wanny łączą miejską nowoczesność ze stylem łazienek dawnych epok, a jednocześnie stanowią pierwotną formę wanny i jako takie są symbolem dobrobytu i luksusu. Nowoczesne wanny owalne to połączenie doskonałego wzornictwa z nowoczesnymi materiałami. Są one dostępne w tak licznych kształtach oraz wersjach modelowych, że każda osoba, nawet najbardziej wymagająca, znajdzie z pewnością coś dla siebie. Okrągłe kształty sprawiają, że chwilom spędzanym w wannie owalnej Villeroy & Boch towarzyszy komfort i wygoda, również podczas długich kąpieli. Niezależnie od tego, czy wanna będzie zabudowana, zamontowana w pozycji wolnostojącej, wyposażona w funkcje odtwarzania muzyki lub też dysze do hydromasażu: wanny owalne Villeroy & Boch są zawsze wyjątkowe i nadają łazienkom stylowe akcenty gwarantujące wysoki poziom odprężenia i relaksu.

Wysokiej jakości materiały dla beztroskiej rozkoszy podczas kąpieli

Nasze wanny owalne zachwycają doskonałym wykonaniem, nowoczesnym i ponadczasowym wzornictwem oraz wysokiej jakości trwałymi materiałami. W zależności od kolekcji dostępne są wanny owalne z akrylu lub Quarylu® – dwóch materiałów, które spełniają najwyższe wymagania estetyczne i funkcjonalne.

Sprawdzony klasyk: akryl

Od 1969 roku, a więc od ponad pięćdziesięciu lat, firma Villeroy & Boch produkuje wanny i inne produkty sanitarne z akrylu. Przy produkcji stosuje się wyłącznie płyty z odlewanego akrylu sanitarnego, które są barwione i szczególnie odporne na uszkodzenia, np. spowodowane spadającymi przedmiotami. Bezporowy materiał oferuje wyjątkowo przyjemną powierzchnię i atrakcyjny wygląd, można go niemal dowolnie formować i charakteryzuje się dobrymi właściwościami izolującymi, co pozwala dłużej cieszyć się relaksującą kąpielą w ciepłej wodzie. Poza tym wannę owalną z akrylu cechuje trwały kolor, który zachowuje, podobnie jak połysk, przez długie lata.

Wanna Theano marki Villeroy & Boch
Wanna Aveo marki Villeroy & Boch

Trwała piękność dzięki Quarylowi®

Przed ponad 25 laty firma Villeroy & Boch opracowała innowacyjny materiał Quaryl®, stanowiący połączenie 60% naturalnego kamienia kwarcowego oraz wysokiej jakości akrylu sanitarnego. Quaryl® łączy najlepsze cechy obu materiałów i oferuje gładką powierzchnię, która rozpieszcza skórę już przy pierwszym kontakcie. Wyjściowy materiał jest płynny i dlatego z Quarylu® można wykonywać także ekstrawaganckie lub nietypowe kształty, na przykład owalne wanny, które już od pierwszego spojrzenia zachwycają precyzyjnymi kształtami i drobnymi detalami. Quaryl® jest poza tym wyjątkowo wytrzymały, a z uwagi na swoją bezporową, bezspoinową i gładką powierzchnię wyjątkowo łatwy w czyszczeniu.

Wanny owalne – instalacja i montaż

Wannę owalną można zamontować w rogu lub ustawić w pozycji wolnostojącej, dzięki czemu wejście do wanny będzie możliwe z każdej strony. Miejsce zamontowania wanny zależy przede wszystkim od ilości miejsca w łazience oraz naturalnie od osobistych preferencji.

Wanny owalne wolnostojące

W większej łazience wybór miejsca na postawienie wanny jest nieograniczony. Wannę owalną można postawić w pozycji wolnostojącej na środku pomieszczenia, wysuwając ją w ten sposób na pierwszy plan. Aby móc wygodnie dostać się do wanny ze wszystkich stron, należy przy każdej zewnętrznej ściance pozostawić 55–60 cm wolnej przestrzeni. Poza tym pod podłogą należy ułożyć przewody rurowe zasilające i odprowadzające wodę z wanny, ale prace te najlepiej zlecić specjalistom.

Wanna wolnostojąca z elegancko wygiętymi nóżkami stworzy w łazience dodatkowy ekskluzywny element stylistyczny, który sprawi, że to miejsce spokoju i wypoczynku będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Wannę można również umieścić na małym podeście, który można następnie harmonijnie obudować płytkami lub panelami i dyskretnie podświetlić.

Wanna Loop & Friends marki Villeroy & Boch

Wanna owalna – montaż narożny

Czy w Twojej łazience nie ma miejsca na wolnostojącą wannę? To żaden problem, bowiem wanny owalne elegancko wkomponowują się w kącie pomieszczenia, jednocześnie nie gubiąc się optycznie w tle. Ten oszczędzający miejsce wariant sprawdzi się w szczególności w mniejszych łazienkach, w których zagwarantuje maksymalny komfort kąpieli na małej powierzchni.

Osłony do wanien owalnych

Wszystkie wanny owalne z naszego asortymentu są całkowicie barwione. Innymi słowy, strony zewnętrzne i strony wewnętrzne mają taki sam kolor, dzięki czemu można zrezygnować z osłony. W przypadku osób preferujących indywidualny styl, strony zewnętrzne można wyłożyć lustrzanym panelem, panelem rolkowym lub też inną pasującą osłoną, dzięki czemu łazienka nabierze osobistego stylu zgodnego z wyobrażeniami.

Wanna Finion marki Villeroy & Boch

Więcej luksusu w łazience

Dla zapewnienia prawdziwie błogiego odprężenia i relaksującej przerwy od codzienności w naszej ofercie dostępne jest wyposażenie pasujące także do wanien owalnych. Funkcje hydromasażu lub nastrojowe oświetlenie podczas kąpieli: dzięki naszym akcesoriom do wanny Twoja łazienka zamieni się w błogie i relaksujące spa.

Hydromasaż

Ciesz się odrobiną luksusu przy okazji każdej kąpieli dzięki zastosowaniu ekskluzywnego systemu hydromasażu, który można zamontować w wielu wannach owalnych. Niech łagodnie masujące strumienie pod powierzchnią wody delikatnie rozpieszczają Cię i rozmasowują podczas kąpieli napięte mięśnie – poczuj pozytywne efekty masażu na całym ciele.

Nastrojowe oświetlenie wanny

Do stworzenia perfekcyjnej atmosfery relaksu i odprężenia konieczne jest nastrojowe oświetlenie. Dlatego nasze wanny owalne można wyposażyć w zintegrowane i zlicowane oświetlenie, które zadba o pozytywny nastrój nie tylko w posępne jesienne dni. Oświetlenie w technologii LED rozświetli wodę i zamieni łazienkę w migoczące morze światła, w którym można zostawić troski codziennego dnia za sobą oraz naładować się nową energią.

Wanna Finion marki Villeroy & Boch