Wanny prostokątne Villeroy & Boch

Idealne do wszystkich łazienek.

Wanna prostokątna Villeroy & Boch

Niezależnie od tego, czy wannę prostokątną ustawi się po środku łazienki czy też z uwagi na brak miejsca w rogu pomieszczenia: wanny prostokątne umożliwiają bezproblemowy montaż w prawie każdej łazience. Dla każdego kształtu dostępna jest szeroka gama różnych modeli i wzorów. W końcu nowa wanna powinna pasować do indywidualnego stylu mieszkania oraz wyposażenia i jednocześnie oferować odpowiedni poziom komfortu podczas kąpieli i korzystania z prysznica.

Wanna prostokątna Villeroy & Boch
Wanna prostokątna Villeroy & Boch

Dostępny jest ogromny wybór różnych modeli, zarówno do dużych łazienek z dużą ilością miejsca, jak i do małych łazienek dla gości, w przypadku których należy wykorzystać każdy centymetr powierzchni, nie rezygnując przy tym z marzenia o relaksujących kąpielach. Do szczególnie małych łazienek polecamy również wąską wannę, która doskonale zmieści się w rogu pomieszczenia. Natomiast do kąpieli w dwójkę lub z całą rodziną potrzebny będzie większy model, który zagwarantuje pełną swobodę ruchu potrzebną do zrelaksowania się, wykąpania, pluskania lub zabaw w wodzie.

Z czego produkuje się wanny prostokątne?

Wysokiej jakości wanny prostokątne produkuje się z materiałów, które są szczególnie trwałe i wytrzymałe. Klasycznym materiałem jest akryl, który jest przyjaznym w czyszczeniu, bezporowym i bezspoinowym tworzywem sztucznym. Cechuje go ciepła i przyjemna w dotyku powierzchnia.

Kolejną odsłoną tego klasyka są wanny z materiału Quaryl® będącego materiałową innowacją firmy Villeroy & Boch. Quaryl® jest mieszanką składającą się z 60% z bardzo drobno zmielonego piasku kwarcowego oraz akrylu sanitarnego, która łączy to, co najlepsze w obu technologiach. Wanny z Quarylu® mają wyjątkowo gładką i ciepłą powierzchnię, a oprócz tego materiał ten wyjątkowo dobrze magazynuje ciepło wody. Dzięki temu można dłużej cieszyć się kąpielą i jednocześnie zaoszczędzić wodę. I to w wyjątkowej atmosferze, bowiem wiele naszych wanien z Quarylu® już wyróżniono krajowymi i międzynarodowymi nagrodami za eleganckie i ponadczasowe wzornictwo.

Wanna prostokątna Villeroy & Boch
Wanna prostokątna Villeroy & Boch

Akryl i Quaryl® niezmiernie łatwo się czyści i pielęgnuje

Niezależnie czy to akryl, czy też Quaryl® – powierzchnie wanien prostokątnych są niesamowicie proste w czyszczeniu z uwagi na brak jakichkolwiek spoin lub porów. Plamy z kamienia można łatwo usuwać octem lub specjalnym odkamieniaczem, a na tłuste substancje pomoże alkaliczny środek czyszczący, np. łagodny płyn do mycia naczyń.

Tworzywa sztuczne są całkowicie barwione i tym samym niewrażliwe na mniejsze zadrapania lub pozostałe uszkodzenia. Do usuwania powierzchniowych uszkodzeń na wannie akrylowej służy dostępny w specjalistycznych sklepach zestaw pielęgnacyjny. Natomiast w celu pozbywania się głębszych uszkodzeń warto sięgnąć po specjalny zestaw naprawczy, którym wypełnia się rowki lub większe zdrapania.


Wydobądź ze swojej łazienki, to co najlepsze

W przypadku wanien prostokątneych dostępnych jest kilka możliwości rodzaju i miejsca montażu. Nową wannę prostokątną wraz ze spornikiem można po prostu ustawić w rogu w taki sposób, aby dwa z boków stały przy ścianie. W ten sposób można optymalnie wykorzystać dostępne miejsce w łazience, a jednocześnie w każdej chwili wziąć kąpiel w wannie.

W przypadku łazienki o większej powierzchni wannę można wysunąć na pierwszy plan i ustawić ją tylko przy jednej ścianie lub wybrać wariant wolnostojący. Niesamowicie stylowo wanna prezentuje się, kiedy ustawi się ją na podeście oklejonym dopasowanymi płytkami. Nową wannę można również wpuścić w podłogę, dzięki czemu wtopi się ona optycznie w otoczenie. Jednak do tego potrzebna jest łazienka o odpowiedniej wysokości sufitu lub która ma wystarczającą ilość miejsca w dół – do wpuszczenia wanny w podłogę wystarczy około 50 cm.