Wanny sześciokątne Villeroy & Boch

Optymalny kształt wanny.

Wanna sześciokątna marki Villeroy & Boch

Prezentują się w łazience wyjątkowo efektownie i niezwykle: wanny sześciokątne. Dzięki swojej rzucającej się w oczy formie sprawiają niemal futurystyczne wrażenie, a jednocześnie harmonijnie wkomponowują się w nowoczesny wystrój łazienki. Atrakcyjny wizualnie wybór: wanna sześciokątna charakteryzująca się asymetrycznością, z klarownymi liniami oraz ekskluzywnym wzornictwem. Po środku pomieszczenia lub w rogu: wanny sześciokątne nadają każdej łazience wyszukany styl i przyciągają wzrok, oferując przy tym duże możliwości relaksu.

Z jakiego materiału produkowane są wanny sześciokątne?

Przy wyborze materiałów dla naszych wanien sześciokątnych nie obowiązują żadne kompromisy. Wybierz z szerokiej palety doskonałych pod względem formy modeli z akrylu lub naszego innowacyjnego połączenia materiałowego, Quarylu®. Oba materiały polecane są w szczególności do wanien i łączą doskonałe właściwości materiałowe z dużą swobodą przy projektowaniu. W ten sposób powstają wanny sześciokątne, które zachwycają zarówno pod względem wizualnym, jak i dotykowym – i to przez wiele lat.

Sprawdzony i trwały: Akryl

Tworzywo sztuczne pod nazwą akryl zostało użyte po raz pierwszy przez firmę Villeroy & Boch przed 50 laty do produkcji wyjątkowych wanien.
Nowoczesne sześciokątne wanny akrylowe wyróżniają piękne kształty i wysoka stabilność.Są one również zdecydowanie lżejsze od porównywalnych modeli z emaliowanej stali i z tego powodu są szczególnie wskazane w przypadku renowacji łazienek w starym budownictwie, gdzie statyka często mocno ogranicza możliwości aranżacji pomieszczeń.
Kolejna zaleta akrylu: Ten przyjazny dla skóry, bezporowy materiał odbierany jest zawsze przyjemnie ciepło i szczególnie dobrze izoluje ciepło wody. Oprócz tego jest on bardzo wytrzymały i łatwy w czyszczeniu oraz pielęgnacji.

Odkryj akryl

Innowacyjne połączenie materiałów: Quaryl®

Aby móc produkować wanny o innowacyjnym i niezwykłym wzornictwie, firma Villeroy & Boch opracowała przed 25 laty nowy materiał. Quaryl® jest płynnym materiałem, któremu można nadać prawie każdy dowolny kształt w procesie bardzo precyzyjnego odlewania. Łączy on zalety wysokiej jakości akrylu sanitarnego ze szczególnymi właściwościami posortowanych kryształków kwarcu, które mieli się na drobną mączkę kwarcową. Quaryl® jest odczuwalnie ciepłym materiałem, bardzo długo magazynuje ciepło wody i posiada aksamitną, miękką teksturę powierzchni, która dodatkowo charakteryzuje się wyjątkowym połyskiem. Zabarwiony i trwały materiał nie traci nic ze swoich wyjątkowych właściwości nawet po wielu latach, a dodatkowo jest odporny na uderzenia i zadrapania.

Odkryj Quaryl

Na co należy zwracać uwagę przy montażu wanien sześciokątnych?

Wannę sześciokątną można na zamówienie klienta montować ze wspornikiem, co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów i czasu związanych z przygotowaniem podmurówki pod wannę. Płytki można układać bezpośrednio na przygotowanej powierzchni. Poza tym użycie wspornika wanny zdecydowanie poprawia izolację cieplną, co trwale obniża zużycie energii podczas kąpieli.

Komfortowe dodatki do wanien sześciokątnych

Zamień swoją łazienkę w luksusowe prywatne spa z pięknymi dodatkami dedykowanymi do wybranej wanny sześciokątnej: hydromasaż z dyszami masującymi lub nastrojowym oświetleniem wody? Masz wybór – i przyjemność.

Musująca przyjemność z dopasowanymi systemami hydromasażu

Innowacyjne systemy hydromasażu marki Villeroy & Boch zamienią wannę w prawdziwy basen z hydromasażem. Dostępne są dwa warianty, „Entry” i „Comfort”; oprócz nich można zdecydować się na dysze powietrzne, dysze wodne lub też kombinację obu technologii opracowanych z myślą o wybranej wannie sześciokątnej. Jako kompletny zestawdostępny jest również system dysz „Whisper”, w którym dysze wpuszczone są w wannę równo z jej powierzchnią. Takie rozwiązanie poprawia skuteczność masażu i redukuje zużycie energii. Dodatkowo dysze są łatwiejsze do czyszczenia a ich praca cicha niczym szelest liści. 

Odkryj wanny z hydromasażem

TouchLight marki Villeroy & Boch

Pośrednie oświetlenie z ledowym światłem TouchLight

Innowacyjny system oświetlający TouchLight dostępny jest do wszystkich wanien sześciokątnych bez funkcji hydromasażu. Lampy LED są wodoszczelne i można nimi sterować ręką w intuicyjny sposób. Niezależnie od tego, czy będzie to białe lub zmiennobarwne światło: TouchLights stawiają łazienkę i wannę w najlepszym świetle.

Wszystko pod kontrolą dla większego bezpieczeństwa w łazience

Opcjonalnie w wannie sześciokątnej można zamontować pasujący uchwyt. Wysokiej jakości uchwyty produkowane są z mosiądzu i chromowane, dzięki czemu harmonijnie wkomponowują się w ogólny wystrój wnętrza. Łatwy montaż uchwytu (możliwy również we własnym zakresie) gwarantuje pewne trzymanie przy siadaniu i wstawaniu, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo w łazience użytkowników w każdym wieku.